Už vyšiel Artist

Už vyšiel jeden z najočakávanejších slovenských albumov roka 2020 – štvrtý sólový album Majka Spirita s názvom Artist. Ide o prvý spoločný projekt s jeho dlhoročným dvorným DJom a producentom Grimasom po dvoch dekádach ich spolupráce. Vydanie štúdiovky oznámil reper nečakane a fanúšikov navyše prekvapil aj dvoma singlami, ktoré vydal v priebehu uplynulých dní a ktoré sprevádzali zverejňovanie dôležitých informácií o albume.

Na tomto projekte mi veľmi záležalo, tak som chcel, nech je to rešpektové. Preto som si povedal, že budem trošku prísnejší a čo by som za iných okolností považoval za dobré, tu som to považoval za priemer a vyhecovali sme to do dokonalosti. To isté platí aj o mojich hudbách – bolo to vzájomné posúvanie levelov, hovorí Majkov DJ a producent, ktorý mu kryje chrbát na stagei aj v štúdiu už dve dekády. Ako Grimaso dodáva, vďaka tomu, že jeden druhého navzájom poznajú ako ľudia i ako umelci už 20 rokov, poznajú zmýšľanie toho druhého, čo prispelo k výnimočnosti projektu a k tomu, že sa im spolu pracovalo vo veľmi dobrej tvorivej atmosfére: Sme úplne odlišní umelci aj napriek tomu, že spolupracujeme už 20 rokov. Každý má rád niečo iné, no tu sme sa stretli a je tam počuť vplyv oboch.

Zaujímavosťou je, že Artist spomedzi všetkých Majkových albumov vznikol najrýchlejšie. Celý projekt sa zrodil v priebehu štyroch mesiacov od februára do mája. Väčšinu z toho času bolo Slovensko aj svet v lockdowne, takže som sa proste zavrel v štúdiu a tvoril, spomína Majk. Je to jednoznačný rekord. Moje sólo albumy som vždy robil celý rok. Doba praje menším projektom a ja som si pri tomto albume uvedomil, že toto môžem pokojne robiť rok čo rok…