V bratskej nálade

Nová vlna dua Sinplus pokračuje štyrmi výnimočnými skladbami, ktoré sa zrodili inštinktívne. Dvojica nechala hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme. Výsledkom je nové EP s názvom It’s Not About Being Good, ktoré sumarizuje Rock & New Wave esenciu skupiny. To predchádza vydaniu nového albumu, ktoré je naplánované na jar 2021. Ostatný singel Escape označil začiatok novej éry kapely a toto EP reprezentuje novú kapitolu. Escape reflektoval na úmysel opustiť komfortnú zónu a postavenie sa imaginárnej stene z predsudkov a strachov. Keď sa rozhodnete preliezť túto stenu, musíte nechať aj veľa vecí za sebou… a toto sme spravili, zmenili sme miesta, vzťahy, zvyky. Všetko sa pre nás zmenilo.

Tento rok bol pre oboch bratov plný osobných úvah a otázok. Odpovede sa pokúsili dať cez svoju hudbu tak, že písali o tom, čo v danom momente cítili, bez toho, aby brali do úvahy žánrovú zaujatosť, trendy alebo akékoľvek iné špekulácie. Chceli sme sa úplne spoľahnúť na svoj inštinkt, tak sme nechali hudbu prúdiť v jej najčistejšej forme. Kúsok po kúsku, zvuky a akordy sa začali sa spájať. A my sme sa začali cítiť opäť sami sebou.

Nové štyri skladby sú zmesou medzi rock n rollom a new wave. Je to hudba, ktorá vznikla spontánne pri prežívaní pocitov. V poslednom roku sme prešli veľa zmenami v našich životoch a prešli sme si aj náročnými momentami. Máme šťastie, že sme to všetko mohli spracovať cez hudbu. Každá skladba je príbehom, ktorý sme zažili a pokúsili sme sa tento príbeh prerozprávať bez akýchkoľvek očakávaní.