V hudbe prišli Dobré časy

Po predchádzajúcej úspešnej spolupráci sa slovenský hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ opäť spojil s populárnym českým spevákom Martinom Chodúrom. Ich druhý spoločný singel s názvom Dobré časy je oslavou príjemných chvíľ, ale aj výnimočných životných momentov. Hudobný skladateľ a klavirista Martin Kráľ je známy tým, že jeho skladby sú odrazom jeho emócií.

V jedno krásne nedeľné ráno, hneď po prebudení, som pocítil silnú inšpiráciu. Sadol som si ku klavíru a začal skladať novú pesničku. Pri každej note sa mi vybavovali tie najkrajšie chvíle, strávené s mojou priateľkou. Vložil som do nej pocit šťastia a radosti. Keď ju započula, prišla ku mne, usmiala sa a povedala, že je to nádherná skladba, a že by som ju mal nahrať, spomína Martin Kráľ na vznik pesničky.

Celá pieseň vznikla veľmi rýchlo. Pustil som si hudobný podklad a začal som spontánne spievať melódiu. Takmer okamžite mi napadol text, a tak mal odo mňa Martin, už za pár hodín, hotové demo pesničky v maile. Stopa spevu z toho dňa sa nakoniec použila aj vo finálnej nahrávke, hovorí Martin Chodúr. Je to o dobrých časoch, ako ich vnímam ja. O chvíli, keď sme spokojní s tým, čo máme. Nemáme ničoho priveľa, ani nám nič nechýba. Vieme čo robiť a kam ísť. Je to skôr momentálny pocit, ktorý nanešťastie netrvá dlho. Taká náhla epifánia šťastia. Ako keď máme podrobnú mapu sveta a my kráčame po ceste, ktorá nás vedie priamo k cieľu – alebo sa plavíme po mori. Túto námornú metaforu v texte používam z viacerých dôvodov a asociácií, ktoré každý pochopí po zhliadnutí videoklipu. Snažil som sa tým do piesne vložiť hĺbku aj pri jej zdanlivej jednoduchosti, doplnil.