V Opuse vychádza na vinyle nadčasová platňa Deža Ursinyho

Dežo Ursíny bol jedinečný slovenský bigbítový a artrockový hudobník, skladateľ a spevák. Spolu s Mariánom Vargom a Pavlom Hammelom tvorí trojicu hlavných zakladateľov modernej slovenskej rockovej hudby. Nahrávka 4/4 je jeho piatym albumom, ktorý pôvodne vyšiel na vinylovej LP platni v roku 1983. Po typických a tak povediac referenčných albumoch Pevnina detstva, Nové mapy ticha a Modrý vrch sa Ursiny na tomto albume vrátil ku krátkym pesničkovým kompozíciám, čomu sa prispôsobil svojimi básnickými predlohami aj Ursinyho dvorný textár a umelecký súputník Ivan Štrpka.

Vytvorili tak poslucháčsky ústretový album, ktorý má svojimi chytľavými refrénovými melódiami s výraznými textovými sloganmi blízko bežnej pop-music, napriek tomu si však zachováva originálnu a nenapodobiteľnú poetiku tak vlastnú tejto výnimočnej dvojici.

Skupinu Prognóza, s ktorou LP album nahral, tvoria Ľubomír Stankovský – bicie nástroje, Vladimír Kassay – basová gitara, Martin Karvaš – klávesové nástroje a Dežo Ursiny – gitara. Hostia skupiny sú Ľubomír Tamaškovič – tenorový saxofón, Richard Kroczek – elektrické husle, Peter Lipa, Jozef Škvařil, Ivan Jombík – perkusie.

ZOZNAM SKLADIEB:
Tebe
Silvestrovský beh
Air Mail
Rozhovor
Počasie pre lakomcov
Iný stav

Ranné správy
Golden Lip
Počasie pre bohatých
Júlia v zime
Kameň
Sebe