V spálni plnej sôch

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli časy, keď sa verejne prezentoval primárne škandálmi, pričom ani umelecká hodnota vlastných vystúpení ho v tom čase príliš nezaujímala. Odkedy abstinuje a tvorí s čistou hlavou, nepozná nič krajšie. Svoje nové ja Tomy Kotty fanúšikom poodhaľuje aj v novinke Spálňa sôch.

Keď zhruba pred rokom Tomy Kotty živil svojimi kauzami bulvárne médiá a zdalo sa, že v šoubiznise nadobro skončil, nik nemohol tušiť, že v skutočnosti sa vráti späť silnejší. Absolvoval odvykaciu liečbu, usporiadal si životné priority, napravil naštrbené vzťahy s okolím, začal žiť zdravšie, obnovil zmluvu s vydavateľstvom a vrátil sa k hudbe.

Predtým som žil doslova rock´n´rollový život. Bol som bohém, veľa sme s kapelou hrali, vystupovali, naše večery spestrovali ženy, alkohol a zrazu prišiel sek. Ten však s odstupom času vnímam ako to najlepšie, čo sa mi mohlo stať. Dnes mám tridsaťdva rokov, pomaly sa mi darí očistiť moje meno a som nabitý kreativitou, ktorú mienim pretaviť do novej tvorby, zamýšľa sa nad uplynulými mesiacmi spevák, ktorý je dnes pre mnohých priaznivcov inšpiráciou.

Napriek tomu, že nový album má ešte ďaleko od reality, ucelenú predstavu nemám ani o jeho koncepte, počte piesní, názve či dátume vydania, viem, že bude, hovorí spevák, ktorý nový singel naspieval spolu s mladučkou Dominikou Call.

S Dominikou sa poznáme dlhšie, vlastne z čias, keď nik netušil, že má úžasný spevácky talent. Raz som jej daroval mikrofón na nahrávanie, ktorý som mal doma a ona sa začala muzike poctivo venovať. Jedna skladba, ktorú naspievala o mne, jej dosť vystrelila. Keď som bol jedno poobedie v štúdiu a s Maxom Miklošom sme skúšali beat k novej hudbe, trklo mi, že pieseň si žiada byť duetom a oslovím práve ju, spomína spevák na začiatky spolupráce.

Svoj text som napísala v taxíku smerom do štúdia, no tému sme si určili samozrejme skôr. Otázne bolo, ako budú spolu znieť ten najtenší a najhrubší hlas, no myslím si, že výsledok sa naozaj vydaril, teší sa z výsledku spolupráce Dominika Call.

Mgr. Andrea Čurná