Veľká vianočná hudba

Tradičný vianočný koncert umelcov Divadla Nová scéna tento rok netradične vo forme live streamu. Divadlo Nová scéna ho uvedie už v sobotu 18. decembra o 17. hodine, už po siedmy raz.

V réžii Patrika Vyskočila a dramaturgii Dávida Hartla, ktorí sú už tradične aj moderátormi koncertu, sa predstavia sólisti divadla, tanečný súbor i šesťčlenná kapela pod vedením Ľubomíra Dolného. Pre pandemické opatrenia sa koncert prvýkrát odohrá online. Diváci si ho budú môcť pozrieť z pohodlia domova na stránke divadla, vstupné je dobrovoľné.

Keď pred siedmymi rokmi v lete prišiel herec Patrik Vyskočil s nápadom pripraviť pre priaznivcov Divadla Nová scéna vianočný koncert, stretol sa s pochopením a podporou vedenia divadla. A hneď po prvom vianočnom koncerte bolo jasné, že sa začala tradícia, ktorá bude pravidelne v predvianočnom čase tešiť fanúšikov Divadla Nová scéna a naladí ich na tú správnu vianočnú atmosféru. Ako dramaturg a moderátor stojí pri tomto projekte od jeho zrodu aj herec Dávid Hartl.

Je skvelé, že sme vytvorili tradíciu, na ktorú sa naši priaznivci tešia každý rok. Viem to presne, lebo hneď v úvode koncertu začíname malou anketou, z ktorej je jasné, že máme veľký počet fanúšikov, ktorí si nenechali ujsť ani jeden z doterajších šiestich ročníkov. A aj keď budeme tento rok koncert streamovať, verím, že divákov vtiahneme priamo do atmosféry koncertu nielen hudbou ale aj interaktívnymi výzvami, niekedy až nespútanou zábavou a súťažami, teší sa sympatický herec.

A na čo všetko sa môžu diváci tešiť tento rok? Režisér a moderátor koncertu Patrik Vyskočil: Počas série deviatich komorných koncertov s názvom Malá nočná hudba sme v našom divadle minulú sezónu online aj naživo vtipným a neformálnym spôsobom priblížili umelecký aj osobný život sólistov Divadla Nová scéna i nášho tanečného súboru. Po vrelých a veľmi pozitívnych diváckych reakciách na tieto profilové koncerty sme si pre divákov Veľkej vianočnej hudby pripravili to najlepšie – creme de la creme – z každej epizódy.  A neformálnym spôsobom budeme po sebe pomyselne hádzať snehové gule rôznych výziev a rozhovorov vo vianočnom duchu.

Na koncerte Veľká vianočná hudba vystúpia sólisti Mirka Gális Partlová, Dárius Koči, Lukáš Pišta, Lenka Machciníková, Monika Drgáňová, Vladislav Plevčík, Michal Candrák, Patrik Vyskočil, ktorí zaspievajú skladby z muzikálov The Greatest Showman, Bedári ale aj skladby od The Beatles, Eltona Johna, Tiny Turner, Michaela Jacksona, Mira Žbirku či skupiny Elán. A samozrejme, chýbať nebude záverečný vianočný song.