Mexiko – Čile – Paríž – Bystrica

Banskú Bystricu ovládne fantastická multimediálna show Vivaldianno. Už 30. mája čaká na divákov dychberúci projekt Shining Venice, ktorý originálnym spôsobom prepája hudbu geniálneho skladateľa Antonia Vivaldiho s jeho výnimočným osudom a zázrakmi moderných technológií. Vivaldianno pochádza z pera autora, producenta a člena legendárnej skupiny Lucie Michala Dvořáka, ktorý s ním prešiel celý svet.

Vystupovali sme v Mexiku, kde sme zažili úžasný koncert. Najvzdialenejšou krajinou, kde sme hrali bolo Čile a Argentína, kam dokonca prišiel vnuk Astora Pantaleón Piazzolla a prosil ma, aby som niečo podobné urobil o jeho dedkovi. Piazolla je považovaný za otca tanga, študoval v Paríži a jeho skladby sú svetoznáme. Najprestížnejším miestom, kde sme hrali, bol Londýn The Hammersmith Apollo, kde s nami vystupovali Pierce Brosnann a Tina Guo, sólistka orchestra Hansa Zimmera či svetoznámy čínsky virtuóz. Boli sme aj v Macedónsku, kde sme hrali v starom antickom divadle, v Dubaji či Soule, vymenúva úspechy Michal Dvořák.

Dychberúce predstavenie vtiahne divákov do mrazivého príbehu barokového génia Antonia Vivaldiho, ktorý sa odohráva v magickej atmosfére rozžiarených Benátok. 3D koncertné predstavenie plné emócií a technológií stiera rozdiely medzi krajinami a kultúrami a je doslova bez hraníc. Prvky rocku sa štýlovo prelínajú s barokovou hudbou a najmodernejšími technológiami.

Nora Krchňáková / NK Factory