Veronika Strapková je Nočné vtáča

Zdroj foto: FB VeronikaS

VeronikaS alias Veronika Strapková netradične, a zároveň jedinečne prináša medzi svojich fanúšikov svoje nové EP Sila je v nás. Uviedla ju skladbou Nočné vtáča. Na pesničke, ktorá dala projektu názov pracovala s raperom Kalim.

Presne dva roky ubehli od krstu speváčkinho prvého albumu Puzzle. Tento raz však nekrstí album, ale rozhodla sa vydať EP a tým uzatvoriť jednu kapitolu ako VeronikaS. A ako inak uviesť svoju poslednú zbierku songov ako novým videoklipom. Samotné EP obsahuje 7 skladieb a je celé v slovenskom jazyku.

Celý vznik môjho EP sa začal, keď sme sa hudobne stretli v štúdiu po 2 rokoch s producentom Essom. Neplánovali sme nič, ale zrazu vzniklo 5 skladieb, tak sme sa rozhodli to dať do jedného hudobného balíčka, dorobiť poslednú a intro. To nám umožnilo vytvoriť jeden celok a zvolilli sme pre neho formu EP. Bude len online nakoľko taká je dnešná doba. Pomenovali sme ho Sila je v nás, keďže to bola úplne prvá pieseň, ktorú sme zložili pre tento projekt a má pre mňa veľmi dôležitú výpovednú hodnotu, preto som tak nazvala celé EP, hovorí talentovaná speváčka Veronika Strapková.

Okrem titulnej skladby, ktorá už uzrela svetlo sveta, Veronika uviedla nový klip Nočné vtáča, ktorým pomyselne pokrstila nové EP.

Táto skladba mala byť najprv iba úvodnou tanečnou piesňou, keďže som chcela ulahodiť aj svojim kamarátom, ktorí sa venujú tancu profesionálne. No začala som si k tomu pospevovať náhodný text, ktorý som z tej hudby cítila… a vznikla skladba Nočné vtáča.  Nie je to typický love song, ale práve naopak. Táto skladba vystihuje obdobie u žien, kedy si nevedia nájsť vzťah, a preto si užívajú život naplno, pričom stretávajú aj mužov na krátkodobý vzťah. V súčasnosti poznám veľa takých žien, ktoré nemajú pevné partnerstvo, nedarí sa im nájsť toho pravého, a preto si radšej užívajú nočný život, kde samozrejme dúfajú, že si nájdu toho svojho vysnívaného. Ja to neodsudzujem a verím, že nie je dobré, keď sa ľudia navzájom príliš posudzujú. Každý má svoju cestu k láske a nemožno to vyhodnocovať. Chcela by som aby sa všetky ženy mohli cítiť slobodne, rozoberá aktuálnu myšlienku krátkodobých vzťahov Veronika.