Veselá Lenny

Nie je to tak dávno, čo jeden z najvýraznejších hlasov českej hudobnej scény – speváčka Lenny, vydala chytľavý singel live.laugh.cry aj s filmovým videoklipom v hlavnej úlohe so Sarou Sandevou. A keďže je koncertná sezóna v plnom prúde, Lenny prichádza s ďalšou piesňou z pripravovaného albumu, tentokrát s uvoľneným hitom Plastic Flowers, ktorý vznikol spontánne pri natáčaní v Berlíne.

Pieseň rozpráva príbeh čerstvo rozídeného páru. Ja túto pesničku od začiatku vnímam ako zábavnú a slobodomyseľnú. Má ale naviac strašne zaujímavú pointu. Je to príbeh, ktorý sa odohráva po rozchode páru. Dievča už na svojho partnera nečaká, už dávno mu neverí a už vôbec sa naňho nespolieha. Zvykol jej nosiť kvety a keďže šetril, neboli pravé, ale umelé. Humorné na celom príbehu je to, že sú to práve umelé kvetiny, ktoré na rozdiel od ich lásky vydržia večnosť, hovorí Lenny.

Singel pôvodne vznikol ako vtip, keď speváčka nahrávala piesne na nový album v Berlíne. Hlavný producent Isa Azier ju vtedy zoznámil s Graysonom Finleym, nemeckým interpretom vystupujúcim pod prezývkou Bonaparte. Bonaparte je človek sršiaci nápadmi a energiou, a okamžite začal vtipkovať: Kam dnes pôjdeme na obed? Čo tak na ázijské trhy? Tam majú všetko, najeme sa a naspäť si donesieme aj umelé kvetiny. Nápad na pesničku môže začať aj slovnou hračkou, hovorí s úsmevom Lenny.