Vesna oslavuje ženskosť

Česká dievčenská skupina Vesna vydáva svoj druhý album. Vyšiel pod názvom Anima a predznamenal ho klip k piesni Na dračích perutích. Tvorba Vesny je už tradične mix snového popu a folku. Na novom albume sa Vesna zameriava na archetypy zvierat a symboliku nočnej oblohy. Zvieratá sú pre ňu symbolom prirodzenosti, ale aj dravosti a hviezdy sú odrazom nás samotných. Veľkou témou je pre Vesnu aj telo ženy, vnímanie seba samých a tiež rovnováha mužsko-ženských svetov.

Chceli sme aj v klipe ukázať svoje jazvy, kilá navyše, malé prsia, alebo prílišnú štíhlosť. Každý zrejme vie, aké je to byť terčom kritiky a súdov. Bola to výzva ukázať svoje telo aj s partiami, s ktorými nie sme úplne v pohode. O to väčší zmysel v tom ale vidíme a dúfame, že to povzbudí dievčatá a ženy, vysvetľuje Patricia Fuxová, autorka skladieb na albume.

K téme tak odkazuje aj obrazové stvárnenie piesne Na dračích perutích, ktorú skupina natočila s režisérom Milanom Vopálenským. Obal albumu Anima je výtvarným dielom Míly Fürstovej, ktorá sa preslávila predovšetkým vďaka svojej práci na albume Ghost Stories skupiny Coldplay. Vesna je česká dievčenská kapela speváčky a textárky Patricie Fuxovej, ktorú si vybrala ako predskokana aj škandinávska speváčka Aurora. Pre kapelu je príznačná silná vizuálna stránka, ktorú vidieť aj v ich nápaditých kostýmoch. V kapele ďalej hrajú Bára Šůstková, Olesya Ochepovskaya, Markéta Vedralová a Tereza Čepková.