Vianoce #20: Dni zázrakov a prianí

Hudobná formácia 4 Tenoři vydala tento rok v septembri svoj debutový album. Novinka sa stretla s veľkým záujmom poslucháčov a ich priazeň album stále drží medzi najpredávanejšími albumami českej produkcie. Prvý singel z albumu, duet Krása, ktorý kvarteto naspievalo s Lucií Bílou, sa niekoľkokrát ocitol na vrchole hitparády poslucháčov českého rádia Frekvence 1, kde sa udržal až 11 týždňov.

V rámci tuctu pesničiek na eponymnom albume 4 Tenorov je tiež jedna vianočná. Ide o tradicionál O Holly Night s českým textom Iva Fischera Dny zázraků a přání. S blížiacim sa obdobím adventu sa táto pieseň stáva veľmi aktuálnym štvrtým singlom 4 Tenorov, ktorí podľa nej zároveň pomenovali svoj druhý online koncert, pripravovaný pod taktovkou producenta Janisa Sidovského. V nedeľu 6. decembra zaspievame svojim priaznivcom z hradu Karlštejn. Máme pripravený špeciálny vianočný program s Unique Quartet. Vstupenky sú už v predaji a pre tých, ktorí si ich zakúpia, bude záznam k dispozícii až do Zlatej adventnej nedele 20. decembra, prezrádza spevácke kvarteto.

4 Tenoři sú dvaja držitelia ceny Thálie, pop-muzikálová legenda a sólista Národného divadla v Prahe. Konkrétne4 Marian Vojtko, Pavel Vítek, Jan Kříž a Michal Bragagnolo. Po vypredanom koncertnom turné a úspešných singloch Už z hor zní zvon a Mně sílu dáš vydali vo vydavateľstve Supraphon svoj debutový album slávnych muzikálových a filmových melódií spievaných štvorhlasom.