Vianoce #20: Posolstvo Vianoc

Žilinská hudobná formácia Freya, ktorá sa tento rok prebojovala do šestice priamo postupujúcich finalistov slovenskej pesničkovej súťaže Košický zlatý poklad predstavuje svoj prvý videoklip. A to k vianočnej piesni s názvom Posolstvo Vianoc. Speváčka Lenka Kulichová sa postarala o text a hudbu urobili spoločne s klávesákom Tomášom Kyškom.

Aktuálne dvojica prišla so svojim prvým videoklipom k vianočnej piesni. Text piesne vystihuje to pravé posolstvo Vianoc – aby sme zabudli na všetky trápenia. Aby sme z hlavy vypustili zlo a nenávistné myšlienky a aspoň v tejto chvíli mysleli na čaro najkrajších sviatkov v roku, hovorí autorka textu, speváčka a skladateľka Lenka Kulichová.

Keď som započula, ako Tomáš hrá na klavíri svoj nápad, hneď som v tom videla vianočný potenciál. Spoločne sme usúdili, že v našom zozname piesní nám takýto song chýba, tak sme sa naň vrhli. Do klavírneho podkladu som vymyslela text s melodickými linkami. Tomáš do piesne nahral celé bicie nástroje, klavír, zvončeky a pizzicato husle. Neskôr sme spoločne dolaďovali celkovú hudobnú štruktúru. A aj keď sme na tejto piesni začali pracovať dosť neskoro a mali sme na ňu pomerne málo času, sme radi, že sa nám podarila dokonči tieto Vianoce, opisuje speváčka.