Vianoce podľa Xindla X

Xindl X (Foto: Dalibor Konopáč)

Šnúra vypredaných koncertov s finálnou bodkou v pražskom Fóre Karlín, ktoré samozrejme praskalo vo švíkoch. Momentálne predposledná méta všetkých umelcov, čo sa týka návštevnosti v Prahe. Po nej, pre tých najodvážnejších, nasleduje už iba pražská O2 Aréna. A ako fenomén menom Xindl X vyhlásil na vypredanom narodeninovom koncerte, krátko po prevzatí Platinovej platne za nahrávku Sexy exit, aj túto obrovskú halu sa pokúsi podmaniť si, konkrétne 30. januára 2021. Na koncerte tiež premiérovo zaznela vianočná pieseň Čas to zabaliť.

Pred rokmi som ako Grinch mnohým rodinám pokazil Vianoce tým, že som do sveta vypustil pieseň, vďaka ktorej si doteraz mnoho detí pod stromčekom spieva Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal. Tento rok som sa rozhodol napraviť to tým, že zložím aj jednu vážnu vianočnú pieseň, ktorá viac zodpovedá tomu, ako Vianoce naozaj vnímam, opisuje Xindl X.

Pieseň Čas to zabalit zaznie okrem iných aj na Xindlovom najväčšom samostatnom koncerte. Ten plánuje na 30. januára roku 2021 v pražskej O2 aréne. Nebudú chýbať jeho najväčšie hity a zaujímaví hostia. Divákom sa chystá ponúknuť pestré vystúpenie od intímnych skladieb iba s gitarou, až po veľké čísla s kapelou, projekciami a choreografickými číslami. Prípravy na koncert, ktorý bude až za rok, sa už rozbehli.

Xindl X, vlastným menom Ondřej Ládek, je český spevák a skladateľ, ktorý už viac ako desať rokov pôsobí na československej hudobnej scéne. Má na svojom konte šesť štúdiových albumov a nespočetné množstvo už zľudovených hitov, ktoré tento rok vydal na kompilačnom albume Anděl v blbým věku, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Universal Music na CD, aj na vinylovej dvojplatni. Medzi jeho najväčšie hity sa radia skladby Anděl, Chemie, Láska v housce, V blbým věku, Cizinka v tvojí zemi, Popelka alebo jeho posledný megahit Dřevo.