Vieme, čo Ed Sheeran bude robiť budúce leto

Budúci rok v lete si Eda Sheerana môžete užiť naplno. Je totiž prvým, headlinerom budúcoročného Szigetu a vystúpi tiež v Prahe. Obľúbený spevák pokračuje v turné, s ktorým minulé leto navštívil napríklad Viedeň, kde dvakrát za sebou vypredal najväčší viedenský štadión.

Sziget 2019, ktorý bude od 7. do 13. augusta 2019 v blízkej Budapešti, dnes zverejnil prvého headlinera. Festival, ktorý patrí medzi najlepšie a najnavštevovanejšie európske festivaly, otvára line-up práve hviezdou svetového formátu – Edom Sheeranom. Jeho hity ako Shape Of You, Photograph, Thinking Out Loud mu priniesli nielen celosvetový úspech, ale aj titul novodobého kráľa popu. Na Szigete sa predstaví v stredu 7. augusta 2019.

O mesiac skôr, presne 7. júla 2019 však spevák zahrá aj v susednej Prahe. Práve tu sa jedna z najväčších hviezd súčasnosti, propagujúca na koncertoch album Divide vráti späť do Európy. Dovtedy stihne Ed Sheeran obísť Ameriku, odkiaľ sa presúva na štadióny do Južnej Afriky.

Ed Sheeran s nahrávkou Divide prekonal celý rad rekordov a zároveň zmenil pohľad na predaj hudby. V prvom týždni po vydaní napríklad obsadil hneď deväť miest britskej singlovej Top 10, všetkých 16 skladieb z albumu vtesnal do dvadsiatky. Singel Shape Of You je tretím najpredávanejším v anglickej histórii.

Vstupenky na Sziget sa začnú predávať 1. októbra, vstupenky na pražský koncert Eda Sheerana sa dostanú do predaja vo štvrtok 27. septembra.