Vinylová edícia Karola Duchoňa vrcholí

Karol Duchoň je dnes najlukratívnejší umelec vydavateľstva OPUS zároveň najpredávanejší interpret hudobného priemyslu na Slovensku v roku 2020. V týchto dňoch vychádza jeho tretia vinylová platňa, ktorá uzatvára túto exkluzívnu trilógiu.

Vo vynilovej reedícii Karol Duchoň 1980, ktorá je treťou a zároveň poslednou v poradí, sa interpret predstavuje ako vyzretá interpretačná osobnosť s jedinečným nadčasovým hlasom, ktorým oslovuje stále nové generácie publika. Karolovi Duchoňovi sa dostáva stále viac a viac novinárskych prívlastkov, takých ako slovenský Frank Sinatra, Tom Jones či Karel Gott a úspech nahrávok 35 rokov po jeho predčasnej smrti je dôkazom, že sú to prívlastky zaslúžené. Nebol skladateľ ani textár, ale jeho hlas a emócie, ktoré dával do svojho prejavu ho predurčili byť niekým výnimočným v hudobnom svete. Bol jedným z najväčších speváckych talentov slovenskej popmusic.

V minulých mesiacoch na vinyle vyšli tiež album Čardáš dvoch sŕdc, ktorý pôvodne vyšiel v roku 1977 a album Karol Duchoň z roku 1974, ktorý síce nemal názov, ale nesmrteľných hitov priniesol hneď niekoľko.