Visací zámek nahrali pekne ostrý album

Česká skupina Visací zámek vydala po piatich rokoch nový štúdiový album Anarchie a totál chaos. Nový album je podľa slov samotných autorov pekne ostrý, ako to aj samotný názov označuje. Je ostrý nielen zvukovo, ale aj textovo. Pritom je ale v nahrávkach veľa srandy.

Do skladania sa zapojili všetci členovia kapely, takže album je veľmi pestrý. Skupinové poňatie punku bolo vždy dosť široké, ale žiadny pop alebo elektroniku poslucháč počuť nebude. Iba hrubý gitarový punk´n´roll. Nové skladby sa začali rodiť už pred tromi rokmi.

Z prvého sústredenia sme vyťažili piesne ako Pičus, Tam-tam, Vegetarián, alebo Pípa. Tieto hráme už dlhší čas aj na koncertoch. Ale niektoré piesne sme naskúšali až počas nahrávania a to sú úplné novinky, upresňuje dvorný textár a spevák Honza Haubert.

Album vychádza digitálne, na CD  aj v limitovanej, signovanej edícii na vinylovej platni. Tvorba Visacího zámku prekročila už aj hranice. Skupina sa totiž stala patrónom Expedície Tatra okolo sveta 2, ktorá nadväzuje na legendárnu cestu tatrovky v rokoch 1987-1990. Počas troch rokov navštívia jej nasledovníci niekoľko desiatok krajín.