Vladis a Celeste sa opäť spojili

V roku 2016 priniesli raper Vladis a speváčka Celeste Buckingham úspešnú kolaboráciu Taký nejsom, ktorý má dnes na Youtube už viac ako 2 milióny vzhliadnutí. Aktuálne dvojica umelcov predstavuje ďalší zo svojich hudobných featuringov, singel a videoklip Používam hlavu.

VladisCeleste Buckingham sa vracajú s ďalšou vydarenou spoluprácou. Track s názvom Používam hlavu oficiálne vyšiel v decembri minulého roka na Vladisovom piatom štúdiovom albume Inferno.

Hoci má skladba čisto slovenský text, je výsledkom medzinárodnej spolupráce – hudobne totiž novinku zastrešil americký producent Mantra a o texty sa už ako zvyčajne postarali VladisCeleste.

Táto skladba reprezentuje odkaz celého albumu Inferno – používam hlavu na to, aby som sa vedel správne rozhodnúť, a aby som nestratil vlastnú tvár, tlmočí Vladis posolstvo svojho najnovšieho singla a vzápätí dodáva, že voľba speváčky do tohto featuringu bola pre neho jasná a jednoduchá: Ako hosťa som si pozval Cel, ktorú považujem za jednu z najlepších speváčok na Slovensku. Ďakujem jej za to, že k tracku prispela svojím talentom a celkovým prístupom.

Veľmi sa teším, že sme sa s Vladisom po rokoch opäť spojili a vytvorili túto spoluprácu. Nahrávanie singla aj nakrúcanie klipu som si užila, pretože s Vladisom už nie sme len kolegovia na scéne, ale aj kamaráti a práca s priateľmi je vždy príjemnejšia. Táto skladba je jedna z mojich srdcoviek, pretože v nej spievam o sebe a o svojom nekonečnom boji o to byť sama sebou, hovorí na margo svojej najnovšej hudobnej spolupráce Celeste, ktorá sa v tejto novinke opäť prezentuje v slovenčine, ako už aj v minulosti v singli Alica z ríše divokých či v slovenskej verzii soundtracku k rozprávke Láska na vlásku.

Videoklip k singlu Používam hlavu vznikal v dvoch krajinách – jedna časť na španielskom ostrove Malorka a druhá časť na Slovensku, pri hrade Devín. Unikátnosť mu dodáva fakt, že jeho finálna podoba je výsledkom spoločnej práce dvoch režisérov Dušana KrajčovičaMartina Mika. Zatiaľ čo Dušan sa postaral o výrobu a kameru, Martin zastrešil postprodukciu a následný strih videoklipu.

Ako Vladis prezrádza na záver, po skladbe Používam hlavu plánuje postupne zverejňovať videoklipy aj k ďalším singlom z albumu Inferno.