Všetko má svoj… hlas

Vokálna skupina Voising, ktorá nepoužíva nástroje, len svoje hlasy, vydáva po piatich rokoch na hudobnej scéne debutový album Všetko má svoj čas. Ide o historicky prvý a´cappella album s autorskými piesňami na Slovensku. Spolu s CD má premiéru aj nový klip Poďme sa roztopiť, v ktorom si dvaja z členov kapely zahrali zamilovaný pár.

Demá na celý album vznikli u nás na chalupe. Prostredie pri lese na mňa pôsobí veľmi inšpiratívne a keď si tam sadnem za klavír, vždy niečo vznikne. Čiže na začiatku to bol iba klavír s mojim spevom. Samozrejme, vždy to musí prejsť kontrolou ostatných členov a práve Veronika, Katka a Miluška sú výborným lakmusovým papierikom a dávajú mi konštruktívnu kritiku. Takto sme vybrali skladby, na ktorých sme ďalej pracovali a vznikali aranžmány pre šesť hlasov, konštatuje autor hudby a spevák Viktor Nižník.

Proces tvorenia je pre nás vždy náročný a zároveň krásny. Piesne vždy nahadzujeme a skúšame, čo komu lepšie sadne, poprípade upravíme vždy tak, aby to vyznelo čo najlepšie. Podobne to bolo aj s textami, ktoré vo väčšine písala naša Veronika. Na albume však nájdete aj piesne od iných autorov. Všetky pesničky vznikali v našom štúdiu, je to veľká pridaná hodnota, môžeme v ňom spoločne tráviť toľko času, koľko potrebujeme. Spolupráca s externými autormi bola veľmi príjemná a plynulá. Mali sme šťastie, že sme natrafili na veľkých profesionálov a odborníkov vo svojom obore, tým pádom boli tieto spolupráce pre nás naozaj veľmi obohacujúce, prezradila speváčka Katarína Fojtíková.