Všetky podoby muzikálu Krysař na jednom 2CD

Po minuloročnom obrovskom prekvapení všetkým fanúšikom Landovho kultu (znovuuvedenie v Divadle Kalich a vydanie gramofónovej platne so zásadnými skladbami zo všetkých naštudovaní), vychádza práve 2CD, ktoré mapuje všetky podoby tohto osudového predstavenia.

Dvojalbum Krysař 1996 – 2018 obsahuje všetky tri české naštudovania kultového muzikálu Daniela Landu. Na prvom disku vychádzajú vôbec prvýkrát piesne z aktuálnej inscenácie Divadla  Kalich, ktorá sa hrá od septembra 2017 pred neustále a na niekoľko mesiacov dopredu vypredaným hľadiskom. Druhé CD obsahuje highlights z oboch predchádzajúcich naštudovaní a pripomína tak aj skoršie vyníkajúce umelecké výkony.

Jeden z najúspešnejších muzikálov z pera Daniela Landu na motívy novely Viktora Dyka sa hral viac než tisíckrát a to nielen v Čechách, ale aj na Slovensku a v Rakúsku. Premiéra sa odohrala v novembri 1996 v divadle Ta Fantastica, v hlavných úlohách s Danielom Landom (Krysař) a Lucií Bílou (Agnes).

Druhé naštudovanie pripravilo Divadlo Kalich v roku 2002. Objavili sa nové tváre ako Petr Kolář, Petra Janů, Bohouš Josef. Všetky verzie režírovala Mirjam Landa. Dirty muzikál Daniela Landu Krysař sa v septembri 2017 vrátil na javisko Divadla Kalich v novom hereckom obsadení v titulnej úlohe s vynikajúcim Přemyslom Pálkom a s novou výpravou a choreografiou.