Vydanie debutu Karin Ann sprevádza úspech z čarokrásnych Benátok

Jej hudba je originálna, jej imidž neprehliadnuteľný a posolstvá jej skladieb sú aktuálne a naliehavo alarmujúce. Slovenská speváčka Karin Ann debutovala na hudobnej scéne vlani. Svoju hudbu okamžite katapultovala do povedomia poslucháčov intenzívnou singlovou aktivitou. Výsledkom sú narastajúce pozitívne ohlasy doma i v zahraničí. Túto etapu svoje kariéry pomyselne uzatvára vydaním EP Lonely Together.

Názov je metaforou pre zomknutosť komunity, ktorú okolo seba vytvára. Spája ich zmysel pre toleranciu a otvorenosť, a stotožňujú sa v dôležitých globálnych celospoločenských otázkach, čím si navzájom vytvárajú oporu. Karin otvorene hovorí práve o týchto témach, ktoré sú často spoločensky tabuizované – duševné zdravie, nerovnoprávnosť, toxické vzťahy či zlé priateľstvá – problémy, o ktorých podľa nej ľudia často nechcú alebo sa boja hovoriť, pretože si myslia, že sú v tom sami. Sú to témy, ktorým čelím celý život, takže o nich chcem hovoriť v mojej hudbe. Dúfam, že toto EP dá pocit bezpečia ľuďom, ktorí čelia takýmto problémom a majú pocit, že nemajú nikoho, na koho by sa mohli obrátiť. Dúfam, že komunita, ktorú tu vytvárame, bude niečo ako bezpečný prístav pre každého, kto si niečím podobným prechádza. Môžeme tu byť jeden pre druhého, môžeme byť osamelí spolu, odkazuje Karin.

Pod produkciou EP sú podpísaní Matt Schwarz (UK) a Tomi Popovič (SK). Prvé skladby na EP začali vznikať, keď mala Karin 15 rokov. Ako hovorí, teší sa, že ľudia si konečne vypočujú jej prvý ucelený projekt, nielen jednotlivé single. Štúdiovka prináša sedem skladieb, všetky v angličtine. Ku štyrom už vydaným singlom (3AM, I Yearn For Agony, Babyboy, Sociopathic) pribudli tri nové skladby. Pre mňa toto EP hovorí určitý príbeh. Niektoré skladby sú navzájom prepojené, v iných hovorím o veciach, o ktorých som si nikdy nemyslela, že budem hovoriť verejne. Dúfam, že ľudia, ktorí ma doposiaľ podporovali, budú milovať tento projekt a budú cítiť ten príbeh rovnako ako ja, hovorí speváčka, ktorá pred pár dňami oslávila čerstvých 19 rokov.

Zatiaľ čo rádiá rotujú Karinin najnovší singel, videoklip k jej predošlému singlu Babyboy v týchto dňoch zaznamenal po nedávnom víťazstve na Munich Music Video Awards ďalší úspech – získal cennú nomináciu na Medzinárodnom festivale krátkych filmov Venezia Shorts Italy. Bol zaradený do výberu Venezia Shorts Official Selection, vďaka čomu sa počas festivalu dostane medzi súťažné projekcie z celého sveta a bude sa uchádzať o hlavnú cenu v medzinárodnej konkurencii krátkych filmov.

Karin zároveň opäť potvrdzuje svoj status mimoriadne aktívnej umelkyne – hoci len v týchto dňoch vydáva svoje prvé EP, už teraz pracuje na druhom EP a tiež na niekoľkých nových singloch.