Vyletel vták v acapella podobe

Zoskupenie dlhoročných zborových spevákov, ktoré si hovorí WAF Band, nahralo netradičnú verziu piesne Vyletel vták, ktorá je poctou hudobnému majstrovstvu Jara Filipa. Pieseň so silným posolstvom, vyjadreným v slovách Milana Lasicu, zaranžoval do podoby pre šesť hlasov hudobník, spevák a aranžér Matúš Uhliarik.

WAF Band vznikol v období, kedy sme sa ako speváci nemohli stretávať vo veľkých zboroch, tak sme si chodili zaspievať do prírody v malej skupine. Experimentovali sme s rôznym žánrami, a tak vznikol aj nápad preniesť do acapella verzie pieseň Vyletel vták. Máme ju všetci veľmi radi, ale ako sme postupne zistili, každý z nás si do nej premieta nejaký iný význam, čo je zrejme aj zásluhou jednoduchého ale neuveriteľne krásneho textu Milana Lasicu, približuje vznik piesne Matúš Uhliarik.

Základný aranžmán pre šesť hlasov vznikol rýchlo, ale výsledná podoba, aj s doplnením rôznych ruchov a zvukov vznikala postupne a za prispenia všetkých členov WAF Bandu. Naša verzia dáva väčší priestor zaujímavým harmóniám, ktoré zneli doteraz iba v úzadí. Viachlasnou úpravou dostala pieseň prirodzene trochu inú atmosféru, ale verím, že je z nej cítiť náš rešpekt k originálu a jeho autorom.