Vyšiel výber top hitov Michala Tučného

Pred pár dňami vyšlo obnovené vydanie hitov country kompilácie Michala Tučného – Snídaně v trávě z roku 1993 s piatimi bonusmi a novým masteringom. Na vznik tohto albumu spomína i spevákova dcéra Michaela Tučná. Výberov úspešných pesničiek Michala Tučného (1947–1995) existuje množstvo, ale tento je výrazne posilnený faktom, že vznikol ešte za jeho života. Časové rozpätie nahrania a vydania nahrávok je ohraničené rokmi 1980 až 1989 a zachytáva speváka v podobe moderného country.

Jeho predošlé skvelé kapelné spolupráce neboli zabudnuté, ale táto kolekcia skladieb s výbornými sprievodnými Tučňáky ho predstavuje v plnej sólovej sile. So silným umeleckým i ľudským partnerstvom a civilnými textami Zdeňka Rytířa, ale tiež tými vlastnými či Miroslava ČernéhoVladimíra Poštulky alebo Michala Horáčka.

Drvivá väčšina týchto melódii patrí medzi absolútne české i slovenské rodinné striebro, dokonale spevavé slogany zdomácneli a Michal Tučný v tradičných džínsach patrí medzi kultové figúry našej populárnej hudby. Táto zostava rovnej dvadsiatky piesní jasne dokazuje, prečo to tak je.

Tatino ešte žil, keď sa tento album pripravoval k vydaniu. Mal z neho obrovskú radosť, mapoval totiž jeho muzikantsky najšťastnejšie obdobie. Bavila ho spolupráca so Zdeňkom Rytířom a samozrejme nielen s ním. S Tučniakmi za toto desaťročie odohrali stovky koncertov a nahrali veľa pesničiek. Viem, že i preto dlho zvažoval, ktoré z nich vybrať. A tak, okrem svojich hitov, vybral tie, ktoré proste spieval rád, spomína spevákova dcéra Michaela Tučná.