Vytisková a Černý majú český echt Gold

Po singli a klipe Just Be You, ktorým Klára Vytisková v marci uviedla svoj druhý sólový album Love Is Gold, prichádza s letným počasím čas na ďalší singel a klip. Vznikol k podmanivému duetu Gold, je plný rôznofarebných kvetov a hlavnú rolu v ňom hrajú speváčka a Albert Černý, frontman Lake Malawi.

Gold je duet, v ktorom každý z nás spieva sám sebe milostnú pieseň. Je to nosná skladba albumu o vnútornom dialógu, je o poklade, o láske, ktorá v nás drieme a my ju musíme opatrovať ako kvetinu. Pôvodne som si klip predstavovala v klube, ale keď za mnou prišli režisérka Veronika Jelšíková a kameramanka Veronika Donutková s nápadom na poetický kvetinový klip, úplne som sa nadchla, vysvetľuje Klára genézu konceptu klipu, na ktorom pracoval takmer kompletne dievčenský tím a ktorý skvelo podčiarkuje silu piesne.

S Klárou sa poznáme už viac než desať rokov od doby kapiel Toxique a Charlie Straight. Mám radosť, že ma oslovila na duet a nebála sa na môj popud ľahko pozmeniť text. S producentom Viliamom Bérešom máme rovnaký vkus a bolo skvelé s ním a s Klárou pracovať. Na jednej session potom pridal gitaru i Jeroným Šubrt z Lake Malawi, hovorí o Gold Albert Černý a s úsmevom dodáva: Nakrúcanie klipu som si maximálne užil a prekvapilo ma, že sú na pľaci hlavne dievčatá a sekírujú ma. Vizuálny nápad so želatínou je každopádne skvelý a ešte k tomu som sa zamiloval do Klárinho a Romanovho auta. Vintage Volvo ma baví!

Klára Vytisková sa s Lake Malawi tento rok stretne i na jednom pódiu. Stane sa tak 25. novembra v pražskom Roxy, kde Klára s kapelou odohrajú s Lake Malawi špeciálny dvojkoncert. Priaznivci si vychutnajú dva plnohodnotné koncertné sety, ktorých pomyselným vrcholom bude práve aktuálny singel Gold.