X Ambassadors po prvýkrát na Slovensku

Americká alternatívna rocková kapela X Ambassadors (známa aj pod skratkou XA) vydala svoj druhý štúdiový album Orion a odštartovala svetové turné The Orion Tour, v rámci ktorého a nevynechá ani Bratislavu, kde sa predstaví 9. marca 2020 v MMC klube.

X Ambassadors fungujú už od roku 2009, no na európsky trh sa dostali až neskôr. Napriek tomu sa môžu pochváliť množstvom úspešných spoluprác s kapelami ako Imagine Dragons, The Lumineers, Panic At The Disco!, Jimmy Eat World, alebo Eminem.

Súrodenci Sam (spev) a Casey (klávesy) Harris a bubeník Adam Levine si vyslúžili nomináciu na Billboard Music Awards v kategórii Top Rock Song za skladbu Renegades. Pomohla im získať pozornosť vydavateľstva a následne podpísať zmluvu, čo kapela považuje za ich zlomový bod.

Momentálne majú na svojom konte album VHS a ich novinkou je album Orion. Novinka je veľmi osobným počinom kapely. Môj brat, klávesista Casey je od narodenia slepý. Ostáva mu 10 percent zraku a najlepšie rozoznáva vysoko kontrastné obrysy, preto album vyzerá tak, aby z neho mal niečo aj on. Na vinyloch je použité aj Braillovo písmo, aby si aj nevidiaci fanúšikovia vedeli prečítať čo je tam napísané, vysvetľuje spevák kapely.