Xindlove Vianoce

Začalo adventné obdobie, čo znamená, že je konečne čas na vianočné piesne. Jednu, s názvom Alespoň jeden den nahral aj Xindl X, ale tentokrát inak, ako by ste od neho čakali. Ľudia väčšinou Vianoce milujú alebo nenávidia. Ja som sa v priebehu života presunul od haterov k uctievačom, hovorí Ondřej Ládek.

Jednu vianočnú pieseň už na svojom konte Xindl X má. Tentokrát sa ale rozhodol k singlu pristúpiť úplne inak. Od doby, čo mám deti, mám Vianoce radšej a radšej. Tak by mi prišlo ako škoda, aby jediná moja známa vianočná pieseň bola Štědrý večer nastal, ktorá sa k Vianociam nestavia úplne pozitívne. Síce ju mám rád a nemám problém ju hrať aj v lete, ale povedal som si, že by to na novom albume chcelo aj trochu iný pohľad na sviatky, hovorí spevák.

Vznikla tak krásna pieseň Alespoň jeden den s rodinnou atmosférou a úprimným textom, ktorý aj napriek absencii sarkazmu a irónie nestráca na typickom xindlovskom vtipe. Svoju zásluhu na novom singli má tiež spevákova 11-ročná dcéra Alica. Tá nakreslila cover singlu aj obrázky do lyric videa.