Lukáš Adamec na Vianoce domov

K interpretom, ktorí si do svojho repertoáru pridali vianočnú pesničku, sa zaradil i Lukáš Adamec. Vianočný čas privítal prostredníctvom piesne Domov. Skladbu zložili i otextovali členovia jeho kapely. V lyrics videu spevák prostredníctvom fotografií dáva nahliadnuť aj do svojho súkromia a približuje, ako zvykne tráviť Vianoce so svojimi najbližšími.

Skladba v sebe ukrýva jednoduchý odkaz ľuďom. Aby si vážili svoju rodinu, blízkych, priateľov a aby im venovali svoj čas, pozornosť a lásku, hlavne v dnešnej uponáhľanej a častokrát neosobnej dobe. Výroba videa trvala približne dva týždne a Adamec, i v tomto prípade, stavil na overenú kartu. Pri tejto piesni som preferoval otextované video, a to kvôli tomu, že obsahuje krásny text, ktorý sa určite ľahšie zapamätá, ak ho bude môcť poslucháč, popri počúvaní piesne, aj čítať. Na výrobu som oslovil Michala Nemtudu. Mám rád jeho robotu. Je to človek, ktorý mi sedí po mnohých stránkach a preto verím, že aj tento klip ani z ďaleka nie je našou poslednou spoločnou prácou, nešetrí chválou Lukáš Adamec.

Vo videu vidieť mňa ako trávim Vianoce ako syn a brat, ako ich trávim ako manžel a otec. Tieto zábery predstavujú tú časť významu piesne, teda fakt, že nie ste doma, kde by ste práve boli zo všetkého najradšej, ozrejmuje Lukáš Adamec.