S debutovým albumom Terezy Maškovej prilietajú aj ťažní vtáci

Mladá talentovaná speváčka Tereza Mašková uzatvára svoje prvé dva roky na hudobnej scéne vydaním debutového albumu Zmatená. Štúdiovú nahrávku v predznamenala balada Tažní ptáci. Napísal ju môj kamarát, veľmi dobrý muzikant Martin Kučera so svojím otcom. Náhodou som ju našla pred dvoma mesiacmi v maili. A hneď som bola rozhodnutá, že chcem, aby bola na albume, spomína speváčka.

Je to krásna skladba, keď som ju počula prvýkrát, zatajil sa mi dych, pretože text je pre mňa majstrovským dielom, ktoré sa autorom vydarilo. Myslím si, že každý z nás si v tom nájde svoj pocit. Pre mňa je to zamyslieť sa sama nad sebou, nad tým, čo je v živote dôležité, aké sú priority. Neustále sa za niečím naháňame, chceme viac a viac. Nevážime si to, čo máme a väčšinou na to prídeme, až keď to stratíme. Obzvlášť v tejto dobe je to trefné, hovorí Tereza a vysvetľuje, že práve tieto hlboké myšlienky chcela spoločne s režisérom podčiarknuť novým videoklipom.

Pesničku New Me so spevom v angličtine nasledoval zimomriavkový Žár, ktorým potvrdila neskutočnú silu svojho hlasu a obrovský spevácky rozsah. Baladou O nás dvou vyvrcholil záujem, ktorý vzbudila nielen medzi fanúšikmi, ale i medzi kolegami a v hudobnej spomienke a pocte Láskou se splést ukázala svoj dar pretaviť s veľkým citom do hudobného prejavu i ten najintímnejší text a najbolestivejšie posolstvo, aké sa dá do hudby ukryť.

Svoje prvé dva roky na scéne tak Tereza uzatvára symbolicky vydaním debutového albumu. Na nahrávke prináša dvanásť skladieb, z ktorých štyri vyššie spomínané už stihla vydať ako single. Odkedy zvíťazila v Superstar, tvorí a koncertuje súčasne na Slovensku i v Čechách. Aj jej debutový album preto vznikal doslova na ceste medzi Bratislavou a Prahou – svedčí o tom bohatý mix českých i slovenských mien kolegov, ktorí sa na jej albume podieľali: speváci Marek Ztracený, Ondřej G. Brzobohatý i Aleš Kubát (in memoriam) a producenti Oliver Žilák, Martin Maxo Šrámek, Peter Graus, Tomáš Zubák, Matej MiklošMatěj Vávra.

Ako naznačuje názov Zmatená, pri počúvaní albumu čaká fanúšikov zmes skladieb, ktoré vznikali pod turbulentným vplyvom mnohých elementov a Terezu ako umelkyňu výrazne formovali. Myslela som si, že keď budem vydávať svoj prvý album, budem vyprofilovaná speváčka, ktorá vie, čo chce. Postupom času som začala zisťovať, že to nie je až také jednoduché. Páči sa mi veľa žánrov a štýlov. Preto môj prvý album ako hovorím, je farebný. Je na ňom všetko, čo ma baví a v každej pesničke som zanechala kus seba, svoje emócie, slzy, šťastie a radosť. Dlho som sama zo seba bola zmätená… Možno ste čakali kompaktný album. Sama som nevedela, ako to uchopiť a vôbec, čo mám robiť. A tak vznikol môj prvý album Zmatená, v ktorom som si veľa vecí vyskúšala a mám z toho veľkú, úprimnú radosť, vyznáva sa speváčka.