Z dračieho pohľadu

Slovenský spevák Ivo Bič sa pred časom, po niekoľkoročnom pôsobení v kapele Peter Bič Project, vydal na sólovú dráhu. Aktuálne ponúka ochutnávku svojho sólového albumu, na ktorom pracuje, prostredníctvom novej piesne Dragon Flight. Videoklip k novinke zachytáva slovenskú prírodu z perspektívy letu.

Od štartu sólovej kariéry vydal doposiaľ tri skladby. Košičan v novinke stavil na kartu moderného zvuku a anglického jazyka. Pieseň vznikla už tradične v spolupráci so Zolim Tóthom a Jožkom Zimom. Po viacerých pokusoch v slovenčine, hudba rozhodla, že sa k nej hodí anglický text. Ten vznikol rýchlo a sadol perfektne. V skladbe prevláda transcendentálna nálada a prirodzene viedla k lietajúcim pocitom. Vlastne, to sa zrkadlí i v texte, ktorý vykresľuje silnú túžbu vyletieť a posunúť sa na vyššiu úroveň a drak a jeho let symbolizujú mystiku skladby, hovorí Ivo Bič.

Od odchodu z Peter Bič Project som doposiaľ vydal videoklip k skladbe Unavený, nasledovala skladba – Obrátiť list, ktorú som zverejnil prostredníctvom lyrics videa. Live intímnu skladbu Love Messes With Me, kde spievam a hrám na klavíri, som venoval priateľke Katke k meninám. Priebežne naďalej pracujem na ďalších skladbách, v angličtine aj slovenčine. Niektoré sú už sú dokončené a čakajú na vydanie, iné sú v rozpracovanej podobe. V rámci spoluprác, mám jeden takmer hotový, s Veronikou Nízlovou, snáď sa  ho podarí dotvoriť a poslucháčom ponúknuť ešte v tomto roku, dodáva spevák na záver.

Janka Marzellová