Z nežnej blondínky tvrdá rockerka

Speváčka LeRa prichádza po 8-ročnej sólovej pauze s novou formáciou LeRa And The BEaST, agresívnym zvukom a pesničkou Last Day. K energickej skladbe vznikol aj videoklip, ktorý presne vystihuje vtedajšie emočné rozpoloženie LeRy. V drsnom klipe uzavrela temperamentná speváčka kapitolu svojho expartnera, ktorého si zahral Tomy Kotty.

Mnoho ľudí ma odrádzalo od tohto hudobného žánru, lebo dnes je mainstream zameraný na pop, r’n’b a hip-hop, ale ja som mala neskutočnú chuť robiť si moju muziku po svojom, bez kompromisov a presne tak, ako to cítim. Vybrala som si super hudobníkov, ktorí hudbu cítia rovnako a náš prvý singel je len ochutnávka z toho, čo ešte pripravujeme. Milujem tvrdú muziku, energiu kapely a ten skvelý psychoventil, ktorý tento žáner umožňuje. Človek sa vykričí zo všetkých emócií, vyskáče sa, dá zo seba von všetko, čo ho trápi a v bežnom živote si žije úplnú pohodičku, vysvetľuje LeRa.

Pesničku som napísala už dávnejšie, ešte keď som skúšala robiť muziku s inou kapelou, ale tam nebola cesta. Súčasťou skupiny bol aj môj expartner, ktorý bol despotický a jednoducho sa s nim nedalo ani pracovať, ani existovať. Ale aspoň vďaka jednej z našich nespočetných hádok vznikol na parkovisku pred skúšobňou text a melodická linka. Neskôr som skladbu prearanžovala s aktuálnou kapelou, konštatuje LeRa.

Skladba je drsnou výpoveďou sklamanej ženy, ktorá sa rozhodla radšej kráčať životom sama, ako s človekom, ktorý za to nestojí. V texte si speváčka servítku pred ústa rozhodne nekladie.

Text je v angličtine, aj keď do budúcna nevylučujem ani tvorbu po slovensky, ale jednoducho to zo mňa celé kompletne vypadlo v nepríjemnom emočnom rozpoložení, načmárala som to na papier a rovno aj s melódiou vznikla táto pieseň. Bolo to v čase, kedy som bola v extrémne vyčerpávajúcom, nefunkčnom a náročnom vzťahu. Plná zlosti, sklamania, neustálych konfliktov a hádok. Jediné pozitívum tohto obdobia vidím len v pesničkách, ktoré som vtedy napísala. Teraz to cítim presne tak, ako aj spievam v pesničke – zbytočne stratené roky, čas a samé nepríjemné spomienky, priznáva LeRa.