Z Islandu na Floridu, z Floridy do Belehradu

Po svojom sólovom debute Zjavenie s výpravným videoklipom z Islandu, Rakovicky zamieril na juh. Singlová novinka Southern Lights vznikala v troch krajinách – na Floride, na Slovensku a v Belehrade. Po Zjavení v slovenčine sa nám Rakovicky pre zmenu prihovára v angličtine.

Sólová cesta frontmana skupiny Lavagance pokračuje. Rakovicky si to po studenom Islande namieril na juh. Zatiaľ čo vo svojom debute ukázal chladnú krásu severskej krajiny, tentokrát vo vizuále k novému singlu objavuje miesta na Balkáne, na ktorých sa zastavil čas. Spoločne so svojím tímom jedno z takých miest našiel v srbskom Belehrade, kde nakrúcali dva dni. Niekoľko záberov vzniklo neskôr počas tretieho dňa výroby v Bratislave. Ako prezrádza spevákov manažér Lumír Mati, lokácie v Srbsku pre ďalší klip mal vyhliadnuté už v čase, keď prišiel na svet debut Zjavenie. Inšpiráciou mu bola séria pôsobivých fotografií starých budov a pamätníkov z čias socializmu v bývalej Juhoslávii. „Súhrnne sú tieto výtvory často zaraďované pod architektonický štýl brutalizmus – ten názov myslím hovorí za všetko. Tá vizuálna podivnosť korešpondujúca s našou vizuálnou predstavou bola impulzom urobiť o pár stoviek kilometrov navyše.“ vysvetľuje Lumír Mati, ktorý stojí i za myšlienkou spojiť Rakovickeho singel Zjavenie s vizuálom magického Islandu.

Ak je Rakovicky niečím známy, tak je to fakt, že jeho večnou múzou je Amerika a nekonečná plejáda atmosfér, ktorú Spojené štáty ponúkajú. Výnimkou nie je ani nový singel: „V Southern Lights je zachytený pocit, aký som mal v Clearwater na Floride. Každé ráno som chodil cvičiť a počúval som veľa hudby, potom som šiel plávať a utekal do svojho prenosného štúdia v apartmáne a zachytával som momentálny stav. Cítil som sa veľmi uvoľnene a ležérne. Bol som tam šťastný. A práve počúvate  výsledok.“ Výsledkom je Rakovickeho druhý sólo singel, po ktorom je jasné, že zatiaľ čo Marek Rakovický a Lavagance inklinujú k rockovému soundu s náznakom elektroniky, sóloprojekt Rakovicky je priamočiarou elektronikou.