Začal rok Karin Ann

Karin Ann boduje v nomináciách na Ceny Anděl a predstavuje nový singel She, ktorým štartuje najväčší projekt svojej doterajšej kariéry. Slovenská speváčka má pred sebou prelomový pracovný rok, v ktorom ju čaká nielen jej doposiaľ najrozsiahlejší projekt, ale i ďalšie dôležité okamihy. Projekt predstaví pod krídlami labelov 3am Records / Pias.

She symbolizuje tajomnú postavu nezávislú od názorov iných a oddanú autenticite vo svete, v ktorom je osobná identita dôležitejšia než uznanie zvonka.Myšlienka skladby, ktorá personifikuje slobodu v jej plnej kráse, ožila v animovanom lyric videu z dielne amerických umelkýň Kate Biel (kreatívna réžia lyric videa) a Dessie Jackson (animácia a réžia lyric videa).

Kvôli mojej insomnii mávam bezsenné noci a vtedy často píšem nové texty. V jednu takú noc prechádzajúc si poznámky v mobile, som narazila na vetu, ktorá vo mne zapálila iskru inšpirácie. Väčšina mojich songov znie skôr smutne alebo melancholicky, ale tento konkrétny text bol iný. Písanie veselých skladieb vnímam ako výzvu, takže She a tvorba tejto postavy mi umožnila preskúmať novú hudobné teritóriá, spomína Karin Ann na vznik skladby.

Detaily mojich songov nezvyknem vysvetľovať do hĺbky. Namiesto toho oveľa radšej nechávam ľuďom priestor, aby si v nich našli svoje vlastné myšlienky a stotožnili sa s nimi podľa ich vlastného života, hovorí Karin Ann.

V novinke tiež vokály dnes už stáleho amerického spolupracovníka Karin Ann, multiinštrumentalistu, speváka, skladateľa a producenta Benjamina Lazara Davisa, ktorý je zároveň pod singlom podpísaný ako producent. Koproducentom piesne je legenda amerického hudobného priemyslu Randy Jackson, ktorý je jedným zo zakladajúcich členov poroty šou American Idol (pôsobil v porote American Idol v rokoch 2002 – 2013). Na produkcii sa podieľali tiež americký gitarista Will Graefe a americký producent a zvukový inžinier Luke Moellman.

V roku 2024 Karin Ann absolvuje viacero dôležitých podujatí v USA, počnúc februárovým newyorským Fashion Weekom, marcovým filmovým a hudobným festivalom South By Southwest v texaskom Austine a jarnou sériu šou vo vybraných amerických mestách v rámci medzinárodnej koncertnej platformy SoFar Sounds. Na domácej európskej pôde v týchto dňoch boduje v Českej republike v nomináciách na hudobné ceny Anděl v kategórii Videoklip roka s videoklipom a stranger with my face, ktorý mal premiéru vlani na jeseň a získal ocenenia na viacerých svetových filmových festivaloch.

Soul For Show