Žákovic Open v plnej sile

Tradičný rodinný festival plný hudby, pohody a zábavy, Žákovic Open 2024, sa uskutoční v Trenčianskych Bohuslaviciach po neuveriteľný 24 raz. Konať sa bude 26. a 27. júla 2024, ako každoročne, v nádhernom prostredí Bošáckej doliny, ktoré ponúka návštevníkom dokonalú atmosféru už len svojou samotnou prírodnou panorámou.

Festival Žákovic Open pre mňa znamená kus života, príbeh ktorý začal nenápadne, ako stretnutie spriatelených kapiel, lásku a dva dni v roku, ktoré mi každý rok prinášajú veľkú radosť. Ako som už niekde spomenul, často mávam zimomriavky, keď sa prechádzam po našom areáli a vidím neskutočné množstvo šťastných a usmiatych ľudí. Tento rok to je už po 24 raz, čo náš milovaný festival robíme a sme radi, že je oň stále záujem, hovorí spoluorganizátor festivalu Tomáš YXO Dohňanský.

Organizátori si tento rok pripravili opäť silný hudobný line-up obohatený o chillout-zónu, stanovú dedinku, ale aj skvelé občerstvenie. Tešiť sa môžete na silných headlinerov ako sú obľúbení chalani z kultovej kapely Billy Barman, energické zoskupenie Medial Banana, rockové kapely Korben DallasSlobodná Európa, či undergroundová legenda Bez ladu a skladu. Na festivale tradične vystúpi aj skupina Hex, ktorej na hudobnom konte pribúda stále viac hitov, či ocenení a čoskoro plánuje osláviť 35 rokov na hudobnej scéne. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia kapiel ako Vampiros Legendarios, Zrní, Vrbovskí víťazi, či Trolejboys.

Veľmi nás teší, že na náš festival, ktorý má každý rok podobnú hudobnú dramaturgiu chodí stále viac a viac ľudí. Je to určite aj vďaka neopakovateľnej atmosfére a nádhernému prostrediu, ktoré areál penziónu Žákovic ponúka. Minulý rok ma veľmi potešilo, že sme aj vďaka jednému z našich partnerov, mohli pridať do programu pre nás netradičnú vec a to boli Rozhovory na hojdačke so zaujímavými hosťami na rôzne spoločenské témy. Táto aktivita sa ľuďom veľmi páčila a budeme v nej pokračovať aj tento rok, uzatvára YXO.

Andrea Sulovská / All About Music