Zásadné zmeny v živote Thoma Artwaya

Thom Artway je uznávaný český spevák s charakteristickým hlasom, pesničkár a držiteľ mnohých ocenení. Medzi jeho najúspešnejšie počiny patria single I Have No Inspiration a All I Know, ktoré dobyli rádiové hitparády a hudobné rebríčky. Teraz Tomáš Maček a.k.a. Thom Artway zahajuje spoluprácu s medzinárodným hudobným koncernom Universal Music, a to vydaním prvého singlu z rady skladieb s českými textami, ktoré v budúcom roku vyústia do nového albumu. Česká prvotina má názov Nezapomenout.

Čeština ale nie je pre Thoma Artwaya úplnou novinkou. S rodným jazykom koketoval už pred dvoma rokmi, kedy vydal cover piesne Anděl od Karla Kryla. Okrem toho v televíznej scénickej spomienke na tvorbu Václava Neckářa stvárnil skladbu Tu kytaru jsem koupil kvůli tobě a tento rok hosťoval na singli Bílé šaty od Štěpána Urbana. spevák, ktorý je známy svojou skromnosťou a úprimným prejavom, sa aj vďaka týmto skladbám zbavil nesmelosti spievať v rodnom jazyku a rozhodol sa otvoriť úplne novú kapitolu svojej hudobnej kariéry.

Pieseň je o spomienke na osobu, s ktorou sme prežili kus života. S osobou, s ktorou síce dávno nie sme v kontakte a už ju vlastne nepoznáme, ale občas si letmo spomenieme na pekné chvíle, ktoré sme spolu zažili, približil zmysel piesne dvadsaťosemročný rodák z Vlachovíc. Videoklip, sa z veľkej časti nakrúcal v nádhernej lokalite pri jazere Venuše. Okrem speváka si v ňom zahrala i herečka Karolína Růžičková a spevákov starší brat Lukáš, ktorý stvárnil Tomášovo staršie ja.