Dojatie na štýl For You

Konečne máme na seba čas, nemusíš hovoriť mám ťa rád, dokáž to skutkami a poď sa hrať, pomalší život pulzuje v nás, spieva skupina For You v najnovšej skladbe Po druhýkrát. Autorská novinka vznikla v období, kedy sa kapela vôbec nestretávala. Sopranistka dokonca uviazla v Maďarsku a na Slovensko sa jej nedarilo dostať. Slovenský Pentatonix, ako kapelu nazývajú, dáva výnimočnou skladbou druhú šancu na zmenu našich životov. Každý z členov ju nahrával sám doma a následne ju tenorista zmixoval v novom štúdiu.

Ako skupina sme boli spolu posledný krát 9. marca a odvtedy sme sa nevideli. Dostali sme druhú možnosť, aby sme si prehodnotili naše životy, aby sme začali žiť inak ako doteraz. To, čo predtým bolo pre nás nevyhnutné, sme zrazu nepotrebovali, a začali nám chýbať ľudia, príbuzní, rodičia, ktorí sú od nás stovky kilometrov a nemôžeme sa s nimi stretnúť. V mojom prípade, že sa zatiaľ neviem dostať na Slovensko bez toho, aby som nemusela absolvovať dvojtýždňový pobyt v štátnej karanténe, a to aj so svojimi deťmi. Som zaseknutá v Maďarsku, odkiaľ som cestovala do Bratislavy za For You. Pre mňa je táto pieseň hymna, ktorú keď zaspievame na koncertoch, určite v myšlienkach vyjdú všetky ťažkosti, starosti i radosti, ktoré som prežila s mojou rodinkou, opisuje sopranistka Katalin Lantos Borbély.

Textom som sa zamyslel nad tým, že každá situácia nám dokáže niečo dať. Žijeme veľmi rýchlo, že sa s našimi najbližšími nestihneme rozprávať, v podstate sa do hĺbky nepoznáme. Máme spoločné zážitky, avšak kvôli hektickému životu ich spolu nerozoberieme a vrháme sa na ďalšie a ďalšie. Teraz sme donútení byť zavretí spolu a spoznávame si navzájom myšlienky, názory, postoje, vysvetľuje autor textu Andrej Mann a dodáva: Videoklip nakrúcal každý sám v mieste, kde bol nedobrovoľne zavretý so svojimi najbližšími. Každý spevák z For You ukáže trošku svojho súkromia. V závere videoklipu sa objavia aj zábery našich fanúšikov, ukážu ako oni prežívajú tieto dni. Klip má na Youtube možnosť zapnúť si anglické alebo maďarské titulky.