Živé Bílé Vánoce Lucie Bílé

Lucie Bílá je bezpochyby najpopulárnejšou speváčkou v Česku a jej početné fanúšikovské publikum sa každý rok teší na pravidelné vianočné koncerty. Bílé Vánoce Lucie Bílé sú každoročne vypredané a tešia sa veľkej obľube. Tento rok sa konať nemohli, ale napriek tomu priaznivci dvadsaťnásobnej slávice neprídu o jedinečné vystúpenie a vianočnú atmosféru. Lucie Bílá vydala to najlepšie zo svojich vianočných koncertných turné na CD a tiež na LP platni pod názvom Bílé Vánoce Lucie Bílé / Živák.

Špeciálne predvianočné vystúpenie Lucie Bílé patrí už dlhé roky k vyvrcholeniu celého roka. Speváčka s kapelou Petra Maláska rozdáva radosť s nádychom adventného zastavenia, štedrovečernej velebnosti i rozjarenosti kolied. Tie najlepšie a poslucháčmi overené skladby sa stali súčasťou špeciálneho koncertu v pražskom klube Doupě.

Lucie Bílá v skvelej speváckej forme s podporou hosťujúceho Jana Toužimského a v sprievode výborných muzikantov a zborových spevákov ponúkla takmer dve desiatky už osvedčených songov. Na CD sa ich dostalo sedemnásť a limitovaná vinylová stopáž dovolila využiť rovnú desiatku z nich.

V dokonale premyslenej koncertnej logike a mimoriadnej hudobnej kvalite tu fanúšikovia môžu počuť ukážky zo všetkých predchádzajúcich vianočných albumov. Od svetoznámych amerických štandardov typu Rolničky, Lední šou alebo Šťastné svátky v ten den cez modernú českú klasiku Purpura či tradicionál Slyš chór až po piesne s chrámovým alebo klasickým nádychom ako sú Tichá noc, Panis angelicus či Ave Maria. Bonbónikom je Desatero, nepochybne kultový song Hallelujah z repertoáru Leonarda Cohena. Spevácky brilantné, aranžérsky dotiahnuté, výborne natočené a fotobookletom doplnené vianočné potešenie, aké vie poskytnúť len Lucie Bílá a jej výborní spolupracovníci.