Život človeka vyšiel na vinyle, IMT Smile už plánujú ďalší rok

Skupina IMT Smile pripravila videoklip ku skladbe Bolo to tak dávno z aktuálneho albumu Život človeka. Tohtoročná novinka skupiny práve vyšla na vinylovej platni a partia okolo bratov Táslerovcov už plánuje aktivity na ďalší rok.

Je to trošku spomienková skladba, predsa len máme za sebou 30 rokov od nášho začiatku fungovania. Text napísal Vlado Krausz, ktorý dokonale vystihol ohliadnutie sa, za tými trisiatimi rokmi, ktorých je aj on pevnou súčasťou. Takisto cítim, že pieseň je istom zmysle slova aj poďakovaním pre fanúšikov IMT Smile, hovorí na margo videoklipu Ivan Tásler. O finálny strih a podobu videoklipu sa postaral gitarista skupiny Tomáš Slávik.

V rámci osláv Smajli uviedli do života box 30×30, kde je spevník pre gitaru, krásna kniha fotografií, výberovka tridsiatich hitov IMT Smile, a trsátko s logom, ktoré je presne také, ako Ivan Tásler používa na koncertoch.

Skupina zároveň ohlasuje koncertné turné na rok 2023 (Nové Zámky – 5. máj, Trenčín – 6. máj, Michalovce – 12. máj, Poprad – 13. máj, Bratislava – 30. jún & 1. júl, Východná – 7. júl). Vrcholom turné budú koncerty na Bratislavskom hrade a vo Východnej. Koncert vo Východnej patrí už neodmysliteľne k nášmu koncertnému letu. Je to pre nás nádherný zážitok, vidieť tak veľa ľudí zabávať sa v slnku či v daždi na tak krásnom mieste, je to nezabudnuteľná atmosféra, nadchýňa sa Ivan Tásler.