Život podľa seba a nie podľa spoločenských noriem

Svet speváka a hudobníka Matěja Vávru je plný hudby, tanca, slobody a ľudí, ktorí sa neboja ukázať svoju pravú tvár a priznať, že sú iní. Svet bez obmedzení, ktorý neuznáva hranice ani predsudky. Život podľa seba a nie podľa spoločenských noriem. V singli Welcome To My World nám ho predstavuje s podporou celej plejády ľudí, ktorí uznávajú rovnaký svet ako on.

Skladba vznikla o pol 3 ráno, keď mi napadol podladený sampel hlasu, do ktorého som pridal basu. Hneď som vedel, že tá vec ma veľmi baví. Potom som sa už sústredil na text a spevácku linku, ktorá zapadne do atmosféry podkladu a celkovo ho podvihne,“ opisuje Matěj okamih prvotnej inšpirácie novej skladby.

Ústrednej myšlienke unikátneho vnútorného sveta, ktorý má nespočetné množstvo podôb a u každého z nás je iný, rozmanitý a plný príbehov, sa Matěj rozhodol vdýchnuť život vizuálom pod taktovkou režiséra Michala Nemtudu. „Keď mi Matěj poslal pesničku, vôbec som nemal pocit, že počúvam niekoho z Európy, a to vďaka jeho výbornému spevu ale aj skvelej hudbe od Maiky Beatz – spolu to veľmi dobre funguje, takže skladba si ma hneď získala,“ hodnotí Michal. „Matěj mal námet pripravený, v podstate sme ho spolu len doladili. Chceli sme v klipe rôznych ľudí, ktorí vyzerajú inak, či už vďaka tetovaniu alebo štýlu obliekania – tanečníkov, skejťákov, hudobníkov… Celý videoklip sme nakrúcali v ateliéri. Matěj je profesionál a vie sa predať. Na pľaci sme mali super ľudí, ktorí robili maximum preto, aby video dopadlo čo najlepšie. Ďakujem všetkým za skvelú prácu.“

Vo videoklipe si popri Matějovi zahralo dvanásť komparzistov, medzi ktorými sa objavili aj dvaja veľmi vzácni hostia, Celeste Buckingham a Matějov brat Jakub Vávra, ktorí vďaka svojim tetovaniam dokonale zapadli medzi komparz. Jakub má pre tetovania slabosť, preto bol Matějovou prvou voľbou, keď s réžiou vymyslel námet. Celeste sa naopak na pľaci ocitla viac-menej náhodou. „Pre brata i pre mňa je to otázka toho, že stojíme pri sebe a to by rodina vždy mala. Preto prijal pozvanie a v klipe si zahral. So Celeste to bola spontánna záležitosť. Prišla na pľac, aby nás len pozdravila, ja som sa jej spýtal, či si chce zahrať a ona bola za. Je to super, pretože Celeste je predsa tiež súčasťou môjho života a sveta,“ vysvetľuje Matěj.

Ako prezrádza na záver, jeho prioritou je momentálne príprava prvého EP. „Momentálne riešim celý koncept, a píšem nové songy, z ktorých potom vyberiem tie, ktoré mi budú najbližšie a najpodarenejšie. Postupne na EP pracujeme, Welcome To My World je len začiatok. Toto je môj svet, vitajte…“