Michal Hrůza nakrútil pesničku k filmu Rozprávky pre Emu

Zdroj foto: michalhruza.cz

Michal Hrůza napísal a naspieval pieseň k českej romantickej a láskyplnej komédii, ktorá bude mať v našich kinách premiéru už tento týždeň vo štvrtok. Pieseň s názvom Pre Emu pochádza zo spevákovej autorskej dielne, napísal hudbu, text a je tiež jej interpretom.

Bol som poctený, keď ma požiadali, aby som vytvoril pieseň pre film Rozprávky pre Emu. Mal som možnosť už film vidieť na pracovnej projekcii a veľmi sa mi páčil a nebojím sa dokonca povedať, že ho považujem za jeden z najlepších českých filmov poslednej doby. Je to veľmi emotívny príbeh a navyše na aktuálnu tému – veľa ľudí sa v dnešnej dobe rozhoduje, či voliť kariéru a profesijný život alebo naopak rodinu, deti,“ hovorí Michal Hrůza.

Režisér a autor scenára Rudolf Havlík si pre svoj druhý celovečerný film zvolil tému hľadania lásky a šťastia i za cenu, že sa musíte vzdať svojho pohodlia a podstúpiť nečakané dobrodružstvo.

A možno práve situácia, ktorá sa zdá byť na začiatku úplne neriešiteľná, vás nakoniec môže k tomu, naozaj rozprávkovému šťastiu – priviesť.

Hlavná postava filmu Peter Miller, odišiel pre ôsmimi rokmi pracovať do Anglicka, potom, čo sa nezhodol s otcom a definitívne s ním pretrhal všetky väzby. Bol rád, že v Anglicku našiel nové miesto pre svoj život a nemal v pláne sa do Prahy nikdy vrátiť. Nemá rodinu a živí sa ako právnik, ktorý pomáha Britom pri imigračných záležitostiach. Mesiac pred Vianocami ho zastihne telefonát z Prahy, v ktorom mu sociálna pracovníčka oznámi, že bol označený za otca osemročného dievčaťa, ktorého matka mala vážnu autonehodu. Peter taký nezmysel odmieta, ale svedomie mu nedovolí a tak nasadne do lietadla, aby zistil, ako sa veci naozaj majú. Žena, ktorá ho označila za otca a s ktorou mal v minulosti letný románik, stále zostáva v kritickom stave a Peter sa musí rozhodnúť, či sa o dieťa postará, alebo ho zverí ústavu sociálnej starostlivosti. Nakoniec sa rozhodne, že to skúsi, než bude jeho matka v poriadku a bude sa s ňou môcť súvislosti otcovstva vyjasniť.

V hlavných úlohách filmu Rozprávky pre Emu sa môžete tešiť na Ondřeja Vetchého a Aňu Geislerovú. V ďalších úlohách uvidíte Emu Švábenskú, Vilmu Cibulkovú, Jiřího Dvořáka, Annu Polívkovú, Janu Bernáškovú, Marka Taclíka, Oldřicha Vlacha, Andreu Hoffmannovú, Věru Křesadlovú a ďalších.