Známu Slovenku a legendárnu Francúzsku poja spoločné korene

Na Slovensku vystúpi koncom roka hviezda francúzskeho šansónu Mireille Mathieu. Spolu so svojim sprievodným orchestrom sa predstaví 15. decembra v Peugeot Aréne Bratislava v rámci turné 60 Years Of Love. Francúzsku divu, ktorú považujú za nástupkyňu nesmrteľnej Edith Piaf, si nenechá ujsť ani slovenská šansoniérka Andrea Zimányiová. Milovníčka Francúzska prezradila, že majú s Mireille Mathieu spoločné nielen spievanie, ale dokonca aj korene.

Mireille Mathieu vnímam už odmalička ako jednu z najvýraznejších ikon francúzskej scény. Dáma s typickým účesom a s rozpoznateľným prejavom, kde výrazne dominuje jej francúzske r. Myslím si, že popri Edith Piaf najviac preslávila francúzsku kultúru vo svete a to je veľmi obdivuhodné. Okrem spievania francúzskych piesní máme čiastočne spoločné korene. Môj otec, ktorého som ale nikdy nepoznala, sa narodil v Paríži, tak ako pani Mireille. Myslím, že by mohli byť aj podobný ročník, prezradila Andrea Zimányiová.

Kúsok Francúzska si fanúšikovia budú môcť vychutnať aj v Bratislave. Mireille Mathieu bude 15. decembra v bratislavskej Peugeot Aréne sprevádzať kapela, ktorá má vyše desať členov. Nebude chýbať ani akordeón, ktorý je pre autentický zvuk šansónu nenahraditeľný. legenda si s kapelou pripravila nový koncertný program, ktorý zahŕňa najväčšie nesmrteľné hity.

Nora Krchňáková / NK Factory