Čierny motýľ poteší každú rockovú dušu

Rockový projekt Lady Jane – speváčka Janka Čonková, gitarista Palo Chodelka a nálož poctivej rockovej muziky, do sveta aktuálne vypustil debutový album Čierny motýľ. Album vyšiel oficiálne v apríli, koncertné turné k Čiernemu motýľovi plánuje Janka Čonková hneď, ako to situácia na Slovensku dovolí.

Janka Čonková nie je na slovenskej scéne žiadny nováčik. Niekoľko rokov pôsobila v kapele Electric Lady – Led Zeppelin tribute, v skupine Bank Of Joe a bola členkou dua Joe & Jane. Začiatkom tohto roku získala nomináciu na cenu Zväzu autorov a interpretov v kategórii Objav roka.

Album Čierny motýľ prináša 9 piesní, od rock-metalových a hardrockových, až po akustické a baladické skladby. Jeho súčasťou je aj multimediálna aplikácia, ktorá obsahuje dva videoklipy. CD hudobne a producentsky zastrešil známy slovenský gitarista Palo Chodelka, ktorý má na svojom konte 17 vlastných albumov a na mnohých ďalších sa podieľal ako hosť. Okrem toho je autorom multimediálneho projektu Rocková gitarová škola a venuje sa aj svojej kapele Liquid Boogie Roll.

Spoznali sme sa pri súkromnom projekte jedného investora, ktorý si vyžiadal spojenie práve nás dvoch. Typovo sme si sadli a dohodli sme sa, že spravíme spolu aj niečo verejné. Spočiatku malo ísť o dve, tri piesne, no neskôr sa Pali tak nadchol, že sme sa obaja rozhodli zrealizovať spoločný projekt, vysvetľuje Janka Čonková.

Autormi textov na debute sú renomované mená ako Martin Sarvaš, Juraj Soviar a Jozef Urban. Martin Sarvaš sa postaral o väčšinu textov a dovolím si tvrdiť, že svojím prínosom je vlastne piaty člen kapely, dodáva Janka. Na album sme nahrali aj jednu moju staršiu skladbu Niet už zázrakov, ktorú mi ešte v roku 1996 otextoval Jožko Urban, upresňuje Palo Chodelka. Okrem jednej anglickej skladby, sú všetky naspievané v slovenčine.