Nová Evitovka – nový trailer

Priatelia sú rodina, ktorú si vyberieš. Čosi o tom vedia hrdinky a hrdinovia filmu V lete ti poviem, ako sa mám. Adaptácia knižného bestselleru spisovateľky Evity Twardzik prenesie na filmové plátna osudy partie priateľov, ktorých snaženie smeruje k jedinému cieľu: Byť šťastný. Už na Valentína sa v kinách dozvieme, či sa im to naozaj podarí.

Komédia, v ktorej sa nájdeme všetci – tak označujú film tvorcovia, ktorých talent už preniesol do filmovej podoby dve Evitine knižné predlohy. V roku 2017 si srdcia diváčok i divákov získala komédia Všetko alebo nič, na ktorej úspech v roku 2019 nadviazal film Príliš osobná známosť.

V každom filme je trochu rozdiel v závere. Tu bude najviac viditeľný, pretože knižka končí trochu smutne. Po našom poslednom filme som si povedala, že pôjdeme do niečoho veselého. Verím, že aj pre divákov skončí všetko tak, že pôjdu vysmiati z kina, odpovedá  scenáristka Evita Twardzik na otázku, ako sa odlišuje knižná predloha od filmu.

Vzájomne prepletený príbeh ústredných postáv ponúka možnosť vybudovať si sympatie k mnohým z nich. Našla si režisérka niektorú, ktorá jej k srdcu prirástla najviac? V podstate je nemožné, aby som si vybrala jednu, a nie preto, že by to nebolo fér, hovorí Marta Ferencová a jedným dychom vysvetľuje: S každou jednou postavou v tomto filme som musela pracovať, vžívať sa do nej, pomáhať jej spolu s hercom ožiť, takže skôr by sa dalo povedať, že mám rada všetky postavy, každú špecifickým spôsobom.

Režisérka sa pri práci opierala aj o silnú hereckú zostavu, v ktorej sa pred kamerami stretli herecké osobnosti troch štátov. Zo slovenských tvárí sa môže publikum tešiť na Mariána Miezgu, Dominiku Morávkovú, Petru Vajdovú či Jána Koleníka. Českú republiku bude zastupovať Tereza Kostková, Ondřej Sokol, Martin HofmannJaroslav Plesl. Výnimočné zoskupenie doplnia rumunské herečky Andreea Vasile a Dana Rogoz, spolu s ich kolegom Pavlom Bartosom. Hviezdne obsadený film do kín prinesie distribučná spoločnosť Continental film už tento štvrtok 17. februára.