Zomrel George Michael

Zdroj foto: Sony Music

Tento rok bol aj pre umelecký svet mimoriadne smutný. A žiaľ, pokoj nenastal ani počas vianočných sviatkov. Svet šokovala správa o nečakanom úmrtí britského speváka George Michaela, ktorý skonal vo veku 53-rokov údajne na infarkt.

Šokujúca správa zrazila na kolená nielen umelecký svet. Spevákov skon oznámilo jeho hudobné vydavateľstvo (Sony Music), k smutnej udalosti malo dôjsť v nedeľu na prvý sviatok vianočný. Spevák podľa agentúrnych informácií zomrel vo svojom dome, nečakane, no v pokoji.

Svet ešte v nedeľu dopoludnia zasiahla správa o tragickej nehode ruského vojenského súboru Alexandrovci, ktorý smeroval na vystúpenie pre ruských vojakov v Sýrii. Krátko po štarte zo Soči sa však lietadlo s 92-ľuďmi na palube zrútilo do Čierneho mora.

V roku 2016 do umeleckého neba odišli aj speváci David Bowie, Prince, Leonard Cohen, slovenský hudobník Juraj Černý, český hudobník Radim Hladík, kedysi aj u nás mimoriadne obľúbená a v našich štúdiách nahrávajúca juhoslovanská speváčka Ljupka Dimitrovka (v súčasnosti chorvátsko – macedónska speváčka), slovenskí herci Leopold Haverl, Juraj Slezáček, Karol Machata, český herec Boris Hybner, ale aj slovenská speváčka Gabriela Hermélyová a slovenský komentátor Karol Polák. Svoje príbehy tam už píše aj spisovateľ Umberto Eco. Deň pre Štedrým dňom odišla aj česká herečka Ľuba Skořepová, krátko na to svet zasiahla tragédia Alexandrovcov a ešte v ten večer prišla šokujúca správa o smrti George Michaela.