Chalan, ktorý vynašiel Spirita, aby inšpiroval

Svoj životný príbeh sa Majk Spirit rozhodol prerozprávať perom a ústami tej najbližšej osoby, ktorá pozná Michala Dušičku rovnako dobre ako Majka Spirita. Zákutiami Spiritovho sveta, v ktorom nechýbajú víťazstvá a prehry, okamihy šťastia i sklamania, ale ani odvaha a láska, prevedie čitateľov Majk spolu so svojou mamou.

Eva Dušičková prostredníctvom rozhovorov s vlastným synom rozpovie inšpiratívny príbeh o tom, ako sa z obyčajného petržalského chalana Michala Dušičku, stala hviezda česko-slovenskej rapovej scény a idol mladej generácie. „Som vďačný mojej mame, ktorá si dala to úsilie spolu so mnou spracovať krásny príbeh Majka Spirita. Výsledkom je dielo, ktoré otvorene hovorí o jeho ceste od samého začiatku a ponúka komplexný pohľad na môj život,“ hovorí Majk Spirit o dlhoočakávanej knižnej novinke, ktorá vznikala dva roky.

majk-spirit-knihaKeď som pred pár rokmi napísala prvé stránky o tom, ako môj syn prišiel na svet, ako rástol a čo všetko v detstve a v mladosti povyvádzal, nebolo to s úmyslom, že to raz bude ozajstná kniha. Ako som ale sledovala jeho tvorbu, jej vplyv na mladú generáciu a ohlasy na Majka Spirita, dozrievalo vo mne presvedčenie, že si jeho fanúšikovia zaslúžia vedieť viac o tom, ako obyčajný chalan z Petržalky vynašiel Spirita. Verím, že táto knižka prispeje k tomu, aby si aj ďalší mladí ľudia plnili svoje sny,“ dodáva o vzniku biografie jej autorka Eva Dušičková.

Ako priznáva najžiadanejší slovenský raper súčasnosti, pozornosť fanúšikov by v týchto dňoch rád prostredníctvom vlastného knižného projektu nasmeroval k návratu ku knihám, ktoré z veľkej časti stoja za tým, že sa pred rokmi z Michala Dušičku zrodil Majk Spirit. „Som rád, že môžem využiť svoj hlas na podporu čítania kníh. Kniha je krásna forma prijímania životných skúseností a múdrosti. Teším sa, keď si túto knihu budú mať možnosť prečítať moji fanúšikovia, ale aj ich rodičia,“ dodáva.

Prvý autorizovaný životopis Majka Spirita Chalan, ktorý vynašiel Spirita, aby inšpiroval vyšiel v českom i slovenskom jazyku. Kniha sa bude počas celého novembra predávať výhradne na oficiálnej webstránke samotného umelca a v sieti kníhkupectiev Panta Rhei. Uvedenie knihy za osobnej účasti Majka Spirita, spolu s autogramiádiou prebehne 12. novembra o 17. hodine na pódiu Panta Rhei počas knižnej výstavy Bibliotéka 2016.

Termíny knižných autogramiád:
12.11. Bratislava Incheba / autogramiáda + Bibliotéka / 17:00 hod.
25.11. Nitra OC Mlyny / autogramiáda / 17:30 hod.
26.11. Banská Bystrica Europa / autogramiáda / 17:30 hod.
30.11. Košice Optima / autogramiáda / 17:00 hod.
03.12. Žilina Aupark / autogramiáda / 17:30 hod.