Hurvínek so Spejblom na stope žiarovky

Novinkový album z dielne Divadla Spejbla a Hurvínka pokračuje v línii zábavných i poučných príbehov vecí okolo nás. Po veselo napínavom príbehu vysávača a žuvačky je teraz na rade žiarovka. Kto ju vymyslel, aké zápletky sa okolo toho udiali, kto sú páni Göbel, Edison, Křížík a Tesla? Akú úlohu v tom hrali Spejbl, Hurvínek, Mánička, bábinka, Brno a hantec? Čo spôsobila prasknutá žiarovka, prečo má pán Spejbl závraty a prečo nosí pani Katarína v kabelke kliešte?

To všetko a ešte omnoho viac si poslucháči vypočujú v príbehu Taťuldo, zhasni! napísanom riaditeľkou Divadla S+H Denisou Kirschnerovou, ktorá na margo novinky poznamenala: Snažím sa vyberať objavy, ktoré dnes úplne samozrejme používame, a to ešte také, pri ktorých objavení dochádzalo vďaka istým okolnostiam alebo priamo i vďaka objaviteľom ku kurióznym situáciám.

Nahrávka vznikla v réžii Mikiho Kirschnera a s hudbou Jana Lstibůrka. Spejbla a Hurvínka nahovoril Martin Klásek a Máničku Marie Šimsová. Titul Taťuldo, zhasni! vyšiel na CD i v digitálnych formátoch.