Iba raz dostať šancu

Akí vlastne boli Katapult, Turbo, František Ringo Čech, OK Band a mnohí ďalší umelci v súkromí, mimo objektívy kamier a svetla javiskových reflektorov? To vtipne poodhaľuje ich manažér a textár Ladislav Vostárek vo svojej spomienkovej knihe Jen jednou dostat šanci.

Milovníci dobovej československej muziky si pri čítaní určite prídu na svoje. Potvrdil to aj herec a spisovateľ Milan Lasica po zoznámení sa jej rukopisom, keď autorovi poslal správu nasledujúceho znenia: Ahoj, prečítal som to na dúšok, je to napísané s ľahkým perom a dobre sa to číta. Myslím, že je aj dôležité to, čo sme žili, zaznamenať, lebo je to obraz doby. S nehou som si spomenul na posádkové veliteľstvo na Námestí republiky, aj na hotel Juventus, kde som sa niekoľkokrát opil, raz aj s Václavom Havlom niekedy začiatkom sedemdesiatych rokov. Musím sa priznať, že tvoje texty som nepoznal (ani ty moje), veľmi dobre komentujú ten životný príbeh a najviac sa mi páči Tvá ústa chutnaj po nakyslém víně. So srdečným pozdravom Milan. A po prečítaní jej vytlačenej verzie dodal: Ďakujem za knižku. Znovu som ju prečítal a je stále dobrá. Milan.

Spisovateľ a autor textov k najväčším hitom skupiny Elán, Boris Filan sa k rukopisu vyjadril nasledovne: Knižka výborná. Už si sa odštuploval, teraz môžeš písať ďalšie. Najlepšia bude tá štvrtá o právnikoch. Gratulujem. Všechno nejlepší! Boris! A po prečítaní jej tlačenej verzie dodal: Od chvíle ako som ju chytil do ruky, neprestal som sa zabávať. Výborná!.

Knihu Jen jednou dostat šanci nekúpite v žiadnom kníhkupectve, predáva sa výlučne na internetovej stránke autora, aj s dodaním na Slovensko a vlastne do celého sveta.