Michaela Zamari šokuje svojím priznaním: Bude zo série Rozhodnutie trilógia?

Vychádza jej ôsma kniha, ktorá je návratom k dobrodružno-romantickému príbehu Rozhodnutie. Ten sa už dočkal dotlače a e-kniha sa v roku 2018 dostala medzi TOP 20 najpredávanejších na Martinuse. Odvtedy čitatelia čakajú na pokračovanie a autorka sa rozhodla vyhovieť im. Reč je o Michaele Zamari, ktorá je známa najmä vďaka romanticko-erotickej sérii Šéf môjho šéfa, ale medzi jej tituly, ktoré sú čitateľmi najviac obľúbené, patrí práve spomínané Rozhodnutie. Jeho knižné dvojča dostalo tajomný názov Priznanie a sľubuje vášeň, napätie, humor a lásku. Novinka Priznanie čitateľov zavedie z Karibiku do východnej Ázie, cez Hongkong a Macao až na Taiwan. Ste pripravení?

Miška, je verejným tajomstvom, že tento príbeh si napísala na žiadosť čitateľov. Aké to bolo písať na objednávku?
Sprvu celkom stresujúce, preto som naliehanie čitateľov systematicky a s úctou ignorovala. Takmer dva roky. Potom sa hlavné postavy v mojej hlave prebrali k životu a odkrývali mi svoj príbeh. Keď som totiž dopísala Rozhodnutie, kde som si nechala otvorený koniec, ani som len netušila, čo tým spôsobím. Nemala som plán a zápletka v Rozhodnutí mi naservírovala riadne ťažký oriešok. Trpezlivosť sa však oplatila a keď som v roku 2019 navštívila Hongkong, Macao a Taipei, príbeh dostal reálne kontúry. Už nebola na stole otázka – o čom príbeh bude, ale – kedy ho dám na papier? A keď som si sadla k počítaču, už som sa nezastavila, dokým som ho nedopísala.

Prečo ťa táto požiadavka od nadšených čitateľov privádzala do úzkych?
Pretože Rozhodnutie je čosi iné ako moja séria Šéf môjho šéfa. Zabrdla som trošku do dobrodružnejšieho príbehu, v ktorom som použila aj prvky trileru a nevedela som si predstaviť, ako to vypáli. Vo výsledku mi aj čitatelia potvrdili, čoho som sa po dopísaní obávala, že som si týmto príbehom nastavila latku veľmi vysoko a aj oni pochybovali, či ju prekonám. Musela som teda naozaj tvrdo zapracovať na tom, aby som ich nesklamala. Síce to bola náročná jazda, ale musím uznať, že aj vzácna výzva. Prvé ohlasy hovoria o tom, že sa mi podarilo prekonať prvý diel, čomu sa nesmierne teším a mám čo robiť, aby som im ulahodila aj ďalším rukopisom.

Keď spomínaš ďalší rukopis, máš už niečo rozrobené?
Mám toho prekvapivo viac. No o niektorých projektoch ešte nemôžem, alebo nechcem hovoriť, lebo nerada prezrádzam dopredu. Ale jeden špeciálny projekt je už odtajnený – v lete vyjde vo vydavateľstve Venupress kniha Azaelov pád, kde som spoluautorkou s talentovanými kolegyňami ako Baja Dolce, Ivica Ďuricová, Vladimíra Šebová a Vanda Kys. Tiež pôjde o romantiku zmiešanú s napätím a dobrodružstvom, takže čitatelia sa veru majú na čo tešiť.

Zdá sa, že dark-romance žáner ti celkom sadol. Znamená to, že po knihe Priznanie a spoločnom projekte Azaelov pád sa čitatelia môžu tešiť na niečo podobné?
To je veľmi záludná otázka. Totiž, čitatelia o tom nemajú odkiaľ vedieť a teraz si na seba ušijem bič, ale… na poslednú chvíľu som v knihe Priznanie zmazala poslednú stranu. Keby som to neurobila, tak by hrozilo, že by som bola tam, kde pred dvoma rokmi. A ten nátlak by nikomu z nás nepomohol. Príbeh nemenovanej postavy, ktorá je dôležitou súčasťou Priznania, sa mi odkrýva postupne a mne aj čitateľom neostáva nič iné, len si počkať, kým sa mi ukáže celý. Alebo skôr oni dvaja…

Znie to tak, že sa môžeme tešiť na trilógiu…
A už tu máme nátlak (smiech). Nechajme sa prekvapiť, no za seba môžem vyhlásiť, že mne sa ešte s tými postavami nechce nadobro rozlúčiť. Obzvlášť, keď mi jeden z nich tiež prirástol k srdcu… 😊.