Posledné dni legendy

Michal Dočolomanský – herecká legenda, ikona, muž s čarovným, no záhadným úsmevom, jednoducho Dočko, ako ho všetci familiárne volali.

Kniha Michal Dočolomanský: Posledné dni legendy zachytáva názory a myšlienky známeho slovenského herca, prechádza miestami, kde sa narodil, opisuje jeho vzťah k otcovi, významnému slovenskému učiteľovi, ale súčasne aj jeho súkromné intímne vyznania.

Zároveň citlivo opisuje hercove posledné dni, keď bojoval nielen s vážnym ochorením, ale aj s bulvárnymi novinármi, ktorí organizovali na neho doslova poľovačku v najťažších chvíľach života.

V knihe sú autentické výpovede Michala Dočolomanského a unikátne súkromné fotografie. Kniha vychádza k pätnástemu výročiu od odchodu tohto výnimočného a obľúbeného slovenského herca do umeleckého neba.

Autorkou knihy je novinárka Mária Miková, ktorá v čase odchádzania Michala Dočolomanského viedla redakciu týždenníka Slovenka. Práve tomuto legendárnemu časopisu, ako jedinému, herec tesne pred smrťou napísal a poskytol na uverejnenie ten najosobnejší list na rozlúčku, v ktorom sa verejne a úprimne vyjadril ku všetkému, za čo ho v posledných dňoch života lynčoval bulvár.

Kniha Michal Dočolomanský: Posledné dni legendy vyšla vo vydavateľstve D.Orys.