Prišiel si, keď vonku pršalo

Kniha popisuje životné obdobie mladej ženy, vydávajúcej sa z lásky, ktorá sa však čoskoro zmení v trpkosť. Alica si berie svojho priateľa Richarda, keď zistí, že je tehotná. U jej rodičov bývať nemôžu, pretože vinou brata o všetko prišli, a tak začnú bývať vo vile Richardovej matky v malom meste Javorov. Ich spoločné spolužitie začína mať počiatočné trhliny, a keď cez Vianoce Richard nečakane oznámi, že odchádza do Afganistanu na vojenskú misiu, dostane trhlinu najväčšiu.

Alica zostáva s malým synom v dome svojej svokry, ktorá jej situáciu vôbec neuľahčuje, a snaží sa nájsť východisko zo zdanlivo neriešiteľných problémov. Bez toho, aby to chcela alebo plánovala, zoznámi sa so svojou osudovou láskou, Pavlom. Nemajú to však jednoduché, obaja majú iných partnerov a zmysel pre morálnu povinnosť. Ich láska je však silná a opojná, ale rovnako tak bolestná a spaľujúca. Spočiatku sa snaží tomu veľkému citu brániť, ale zisťujú, že jeden bez druhého nechcú byť.

Autorka Sandra Rokosová prichádza s románom Prišiel si, keď vonku pršalo, ktorý v českom jazyku vydáva pražské nakladateľstvo Naše vojsko.