Rok podľa Dary 2022

Čo nájdete v diári Dary Rolins? Sú tam klasické strany s dňami, kto má meniny, priestor na poznámky a to všetko poprekladané myšlienkami, úvahami, receptami a fotkami. Tiež rôzne tipy a triky, príbehy.

Teším sa, že sme tento diár naozaj dobre vytunili. Na spoluprácu som si prizvala toho najšikovnejšieho dizajnéra, ktorý diár pozdvihol kresbou. Na fotkách sa podieľali okrem moje dvornej fotografky Petry Ficovej aj moji priatelia a rodina, približuje Dara Rolins svoj nový diár Rok podľa Dary 2022.

Ak chcete vedieť viac o novom diári, ale aj o hudbe, koncertoch, jedle, deťoch a výchove, vypočujte si knižný podcast s Darou. Reč je v ňom aj o slušnosti a vďačnosti, ktoré akosi medzi ľuďmi chýbajú. Dozviete sa, po čom Dara túži a čo jej prekáža na svojom tele. Prípadne čo by ešte rada vyskúšala…

Už od začiatku svojej kariéry, kedy začínala ako detská hviezda Darinka Rolincová, je fenoménom na československej hudobnej scéne. V podcaste spomína aj na toto obdobie, kedy dostala veľkú ponuku z nemeckého hudobného vydavateľstva, ktorá jej mala zaručiť veľké peniaze… no Dara, aj na zhrozenie Karla Gotta odmietla.

Okrem hudobných úspechov je však Dara aj šikovnou podnikateľkou a influencerkou. Vďaka svojmu talentu, pozitívnemu mysleniu a naladeniu ovplyvňuje státisíce ľudí najmä na Instagrame a Facebooku.

Päťročná etapa je uzavretá. Tento môj už šiesty diár otvára novú. Vytvorili sme ho s ešte väčšou radosťou a energiou. Chcela som, aby bol zasa iný a výnimočný. S týmto zámerom som pristupovala ku všetkým prvkom, ktoré sú pre môj diár dôležité – či už po vizuálnej alebo obsahovej stránke, teší sa Dara Rolins z nového diára na rok 2022.

Rok podľa Dary 2022 z vydavateľstva Ikar je graficky veľmi pekne spracovaný diár. V závere je vložená obálka s darčekom – poznámkovým zošitom na všetko, o čom chcete hovoriť, no neodvažujete sa! Volá sa Po prezradení znič, kde je 12 otázok, ktoré si môžete vyplniť. Napríklad:

  • Keby sa dalo čokoľvek vrátiť, urobiť ešte raz odznova a inak, bolo by to…
  • Na svojom tele mám/nemám rada…
  • Raz by som chcela vyskúšať, ale bojím sa…
  • Najlepší sex som mala s…
  • Z fleku by som dokázala byť neverná s….

Rok podľa Dary na rok 2022 je opäť malé nazretie do osobného života Dary Rolins, jej myšlienok, k tomu dobré tipy, inšpiratívne zamyslenia a postrehy.

Ukážka z diára – Čas na zázraky
Hneď v prvej vete vám chcem popriať všetko dobré! 😊 Dobrého totiž nikdy nie je dosť. Zvlášť po takom náročnom roku. Veď na jeho začiatku nám ani nenapadlo, že sa bude tak líšiť od všetkého, čo sme zažili doteraz. Boli sme ochotní uveriť skôr snu, v ktorom máme krídla, než predpovediam, že svet napadne vírus, ktorý ochromí každodenný život a prirodzený kolobeh na celom svete. Pripadá mi neuveriteľné, že ubehol rok a ja píšem úvod do ďalšieho diára. Že čas napriek všetkému beží rovnakým tempom ďalej. Aj keď máme chuť zakričať STOP, vráť to späť! Vráť MA späť, veď je to nefér! Čas, ktorý tu mám prežiť, mal predsa vyzerať inak, toto nebolo v pláne, takto som si to nepredstavovala, o toto som nestála. Chcem reklamovať rok 2021! V dokonalom svete by sa minulý rok nemal počítať a všetky vlaňajšie škody, smútky, sklamania a slzy by mali byť vykúpené nekonečným šťastím. Viem, že „dokonalé“ je synonymum pre „nepravdepodobné“, ale uznajte sami. Koľko vecí, objavov, prelomových udalostí a víťazstiev už svet zaznamenal a koľkokrát ich skepticky na začiatku vyhodnotil ako nemožné? A predsa sa stal zázrak. Alebo tomu chceme hovoriť inak? Ja nie. Na zázraky totiž verím. Často o nich snívam a som svedkyňou situácií, ktoré zázrak pripomínajú. Navyše som bytostne presvedčená, že v tom nie som sama. Stav tela, rozpoloženie duše, nádej, láska, vášeň, pravda, vôňa – to všetko sú jazdné dráhy zázrakov, ktoré križujú naše cesty. Stačí sa len lepšie pozerať a veriť. Nový rok 2022 si vašu nádej určite zaslúži.

Milan Buno, knižný publicista