Sára Jany Benkovej kráča do paláca

To, čo sa zdá bežným ľudí nereálne, je pre Sáru rutina. Je šéfredaktorkou módneho časopisu a ako novinárka sa už stretla azda so všetkými slávnymi osobnosťami – spevákmi, hercami, športovcami u nás i v zahraničí. Mnohých z nich mala možnosť navštíviť v súkromí ich honosných víl a palácov, s inými sa dokonca skamarátila, takže ju už len tak nič nezaskočí. Až kým nestretne talianskeho prezidenta. Príbeh tajnej lásky, ktorý sa začne ako rozprávka, však čoskoro narazí na realitu.

Román o tom, že o našom šťastí by nemal rozhodovať nik iný, iba my sami. Príbeh Sáry mi vyšiel v porovnaní s mojimi ostatnými románmi akosi príliš romanticky, smeje sa Jana Benková. Skupina ľudí, ktorá ho čítala ešte v podobe rukopisu, ho označila ako balzam na dušu. Takže ak sa potrebujete zasnívať a oddýchnuť si od každodenných starostí, odporúčam.

Kniha Sára kráča do palácavydavateľstva Naše vojsko príde do predaja už v poslednom májovom týždni. Autorke na Slovensku vyšlo 45 kníh, v Česku 18. Nové romány má už pre svojich čitateľov pripravené, v oboch krajinách uzrú svetlo sveta koncom jesene.